Komentari 9

Danijel Pranjić zabio dva gola u samo sedam minuta

1

Nogometaši Heerenveena prokockali su pobjedu doma u 2. kolu prvenstva protiv Heraclesa. Unatoč dva Pranjićeva gola završilo je 2-2

Hrvatski reprezentativac u fantastičnoj je pucačkoj formi na startu nizozemskog prvenstva. Nakon što je u prvom kolu zabio za 3-2 pobjedu na gostovanju kod Volendama, 27-godišnji je Osječanin do 12. minute domaćeg dvoboja protiv Heraclesa u drugom kolu zabio čak dva gola.
Najprije je u petoj minuti na jednu povratnu loptu suigrača iz napada pod gredu zabio loptu sa 17 metara, malo s desne strane.
Sedam minuta kasnije sam je krasnim driblingom inicirao akciju po lijevoj strani, sjurivši se pred gol nakon odigravanja suigraču u for. Ubacivanje s lijeve strane dočekao je glavom na prvoj vratnici. Vratar Heraclesa Pieckenhagen prvi mu je udarac obranio, no iz drugog je pokušaja nogom uspio ubaciti loptu u mrežu za 2-0. Oba je gola Pranjić, jasno, zabio lijevom nogom.
Gosti su smanjili u posljednjoj minuti prvog dijela nakon kornera. Zabio je Wuytens. Do izjednačenja su gosti, nakon niza prilika domaćih, stigli u 66. minuti golom Dosta. U trećoj minuti sudačke nadoknade domaći su dva puta pogodili vratnicu gostujućeg vratara poslije prekida, no ostali su bez pobjede.
Prema golu gostiju uputili su Pranjić i suigrači 25 udaraca naspram osam gostujućih. Omjer udaraca u okvir gola bio je 18-6 u korist Heerenveenove momčadi.
Nikad Danijel Pranjić nije postigao tri gola u prve dvije utakmice prvenstva. S brojem deset na leđima igrao je na mjestu lijevoga veznog igrača.
U dresu Heerenveena doista se doima kao prava desetka. U ovom trenutku, nažalost, i kao jedini iznadprosječan igrač. Sve su druge (Zuiverloon, Sulejmani, Bradley...) Nizozemci prodali.