Komentari 4

Davis Cup: Česi pobijedili u paru i poveli protiv Španjolaca

1

Berdych i Štepanek donijeli su vrlo važnu prednost Češkoj protiv Španjolaca uoči posljednjeg dana finala Davis Cup natjecanja. U parovima su pobijedili 3-1 u setovima

Tenisači Češke poveli su s 2-1 nakon subotnje pobjede u igri parova. Tomaš Berdych i Radek Štepanek donijeli su tako vrlo važnu prednost protiv Španjolaca uoči posljednjeg dana finala Davis Cup natjecanja...

Sa 3-6, 7-5, 7-5, 6-3 dva najjača češka igrača su pobijedili španjolsku kombinaciju Marcel Granollers i Marc Lopez, dvojac koji je prošlog tjedna pobijedio na ATP Finals turniru u Londonu.

Česima tako nedostaje još samo jedna pobjeda kako bi sa svojim navijačima, u praškoj O2 Areni, proslavili pobjedu u ovom elitnom natjecanju. Dakako, do još jednog boda neće biti niti malo lako doći. Prvi će meč u nedjelju odigrati najbolji tenisači obje reprezentacije - Berdych i David Ferrer, dok je moguće da će potom o ukupnom slavljeniku odlučiti meč Štepaneka i Nicolasa Almagra.

Španjolski je par bio ispred svojih suparnika samo tijekom prvog seta kojeg su gosti dobili sa 6-3. Istina, drugi i treći set su bili posve neizvjesni, ali su Španjolci dva puta gubili koncentraciju u ključnim trenucima i to je utjecalo na njihovu igru u četvrtom setu.

Kod 3-2 u četvrtom setu Česi su došli do ključnog breaka koji je označio kraj španjolskih nadanja. Četiri puta su Berdych i Štepanek oduzimali servis suparnika, dok su svoj početni udarac gubili u dva navrata.