Komentari 13

Monfils utišao Srbe: Slavio je protiv Tipsarevića za prvi bod

1

Francuzi su bolje otvorili finale Davis Cupa koji se igra u Beogradu ovaj vikend. Gael Monfils pobijedio je drugi srpski reket Janka Tipsarevića rezultatom 6-1, 7-6(4), 6-0

U beogradskoj Areni je u petak započeo veliki finale ovogodišnjeg teniskog Davis Cupa, a do prvog boda su došli gosti iz Francuske. Za to je zaslužan odličan nastup Gaëla Monfilsa...

Koju minutu preko dva sata trajao je meč Monfilsa i domaćeg drugog reketa Janka Tipsarevića. Pobijedio je Monfils 6-1, 7-6(4), 6-0, a iz rezultata je sasvim jasno da je neizvjesnost trajala samo tijekom druge dionice. U tom setu nije bilo break-gemova, a jedine dvije break-šanse je propustio Tipsarević. U tie-breaku je, pak, nakon 4-3 vodstva Srbina Monfils zaredao sa četiri poena i time, poslije je bilo vidljivo, potpuno slomio Tipsarevića.

U prvom setu je Monfils vladao terenom i izgubio samo jedan gem, dok u trećem suparniku nije dopustio niti jedan gem. U svakoj od tih uvjerljivih dionica je po tri puta "krao" suparnički servis.

Monfils je u svakom segmentu igre bio bolji. Odservirao je 11 aseva, a imao je i 14 izravnih poena nakon početnog udarca. Osvojio je čak 80 posto poena nakon prvog servisa (44 od 55), a iskoristio je šest od 12 break-prilika u meču.

Srbima za petak kao nada tako ostaje treći igrač svijeta Novak Đoković. U nastavku će programa igrati protiv drugog francuskog reketa Gillesa Simona.