Komentari 2

Denver srušio Zupčeve Clipperse

Momčad hrvatskog centra Ivice Zupca ganjala je zaostatak kroz cijelu utakmice, a u posljednjoj četvrtini primaknuli su se na samo poen zaostatka. No nisu mogli više od toga...

Denver Nuggetsi pobijedili su Los Angeles Clipperse 101-94 i došli do četvrte uzastopne pobjede nakon što su prethodno rušili Pelicanse, Hawkse i 76erse.

Kako zakucava Zupčeva djevojka 00:36
Šarić utrpao 20 koševa, Zubac oduševio zakucavanjima...

Domaćin iz Los Angelesa nije ni u jednom trenutku utakmice imao vodstvo! Nuggetsi nisu dopuštali Clippersima da se vrate u utakmicu nakon lošeg početka, a ovi su to, doduše, ipak uspjeli napraviti u posljednjoj četvrtini i primaknuti se poen zaostatka (84-83), ali više od toga nisu mogli te su gosti zasluženo slavili.

Hrvatski centar Ivica Zubac zabio je osam poena uz šut iz igre 3/5, dok je na drugoj strani ovogodišnji kandidat za MVP-a Nikola Jokić zabio 14 poena. Srpski centar nije imao svoju noć pa je šutirao iz igre 6/16 (za tri: 2/3).

Najbolji pojedinac susreta bio je Kawhi Leonard s 24 poena, dok je najbolji u redovima Nuggetsa bio Jamal Murray s 23 poena, a odlični su bili i Porter (20 poena) te Willy Barton koji je ubacio 19 poena.

Hrvati nisu briljirali, sjajni Westbrook se upisao u povijest

Brooklyn Netsi lako su se obračunali s Charlotte Hornetsima 111-89 i došli do četvrte uzastopne pobjede. Netse je do pobjede vodio Jeff Green koji je ubacio 21 poen, a pratili su ga Shamet (17 poena) i Irving (15), koji doduše, nije bio šuterski raspoložen. Jedan od najboljih 'jedinica' lige šutirao je iz igre 7/17 (za tri: 1/4).

Koliko su Hornetsi bili loši govori podatak da je njihov najučinkovitiji igrač Devonte Graham zabio tek 13 poena. Za Netse je debitirao sad već bivši centar San Antonio Spursa koji je odigrao solidnu utakmicu zabivši 11 poena, a uhvatio je i devet skokova te podijelio šest asistencija za nešto manje od 30 minuta igre.

Golden State Warriorsima za pobjedu protiv Miami Heata nije bilo dovoljno ni 36 poena Stephena Curryja, ali i 23 poena Wigginsa. Heat je pobijedio 116-109 i još jednom pokazao što znači momčadska igra. Najbolji u redovima Miamija ponovno je bio Jimmy Butler s 22 poena, šest skokova i osam asistencija, a pratili su ga Robinson (21 poen), Herro (20 poena) i Adebayo s 19 poena. Heat je zasluženim slavljem došao do 25 pobjede iz 49 utakmica, dok je GSW ostao na 23 pobjede uz 25 poraza.

NBA: Golden State Warriors at Dallas Mavericks