Komentari 9

Derbi Dinama i Hajduka imat ćemo i u ženskom nogometu!

Igračice trenerice Tamare Benković u Slavonski Brod su donijele veliku prednost od 8:2 i ostvarile svoj cilj bez većih poteškoća. Već u 10. minuti Bijele su došle u vodstvo nakon odličnog udarca Ane Bakalar

Nogometašice ŽNK Hajduk slavile su u uzvratu kvalifikacija za Prvu HNLŽ protiv ŽNK Viktorija sa 3-0 i plasirale se elitni rang hrvatskog ženskog nogometa, stoji na službenim stranicama kluba

Igračice trenerice Tamare Benković u Slavonski Brod su donijele veliku prednost od 8:2 i ostvarile svoj cilj bez većih poteškoća. Već u 10. minuti Bijele su došle u vodstvo nakon odličnog udarca Ane Bakalar s preko 20 metara. Nastavak prvog poluvremena donio je dinamičnu i kombinatornu igru s obje strane, ali bez izraženih prilika.

Prvu je u drugom poluvremenu imala Gwen Patock, ali njen udarac završio je preko vrata. Domaće su potom kreirale dvije opasne situacije preko Gabrijele Martinović. Ona je u 73. minuti prošla po desnoj strani i proigrala usamljenu Mihaelu Lović, ali je njen udarac bio loš i neprecizan. Četiri minute kasnije Martinović je ukrala loptu obrani Bijelih i pokušala udarcem iskosa, ali je Paula-Karmela Matković obranila.

Sve dvojbe o pobjedniku razriješila je devet minuta prije kraja Bakalar sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca s 18 metara. Desnom nogom loptu je naprosto zakucala u suprotne rašlje nemoćne Gabrijele Bajan. Konačan rezultat postavila je u 87. minuti Anica Matić, samo dvije minute nakon što je ušla u igru. Ona je najbolje reagirala na ubačaj iz kornera s lijeve strane i glavom neobranjivo pogodila gornji desni kut.