Komentari 3

Zadar bez pobjede u ABA ligi, navijači poručili: Uprava odlazi!

5

Oba hrvatska predstavnika u regionalnoj ligi u 4. kolo su krenula bez pobjede, a nakon više od dva sata igre i preko 60 izvedenih slobodnih bacanja pobjedili su zagrebački "vukovi"...

Košarkaši Cibone u susretu su 4. kola regionalne ABA lige kao gosti svladali Zadar sa 82-78 (20-22, 18-20, 17-17, 27-19) u drami na Višnjiku.

POGLEDAJTE VIDEO:

00:56

Oba hrvatska predstavnika u regionalnoj ligi u 4. kolo su krenula bez pobjede, a nakon više od dva sata igre i preko 60 izvedenih slobodnih bacanja pobjedu je ostvario zagrebački sastav.

Poraz od Mege za rastanak: Nazor više nije trener Zadra

Zadar je početkom posljednje četvrtine imao prednost od 65-57 uz napad, ali je izgubio loptu te je Cibona košem iz protunapada krenula u seriju 9-1 kojom se vratila u utakmicu.

Samo mu dajte da igra: Mali Prka zasjao u razbijanju Splita

U neizvjesnoj završnici junak Cibonine pobjede postao je Amerikanac Shane Gibson koji je na ulasku u posljednju minutu polaganjem doveo svoju momčad u vodstvo 76-75, a onda je nakon greške najboljeg igrača Zadra Bryona Allena koji je izgubio loptu u napadu, realizirao oba slobodna bacanja za 78-75. Kada je Siriščević promašio tricu za izjednačenje Zadranima nije preostalo ništa drugo do prekršajem zaustaviti Gibsona, no Amerikanac je opet oba puta bio precizan s linije slobodnih bacanja za nedostižnih 80-75.

Gibson je susret okončao sa 22 koša i šutom s linije slobodnih bacanja 10-10, dok je Allen postigao 32 poena za Zadar. (eg)