Komentari 79

Dinamo je neshvatljivo pao, ali Viktoriju u Zagrebu čeka pakao

3

Dinamo je imao 1-0 na poluvremenu, igrao je odlično, ali u nastavku su Česi nadigrali "modre". Poraz je bolan, ali ovih 1-2 iz kuta Dinama nije toliko dramatično. Maksimir će biti pun i plavi će biti igrački jači

Prvih 45 minuta bilo je kao iz snova. Vodstvo, sjajna akcija za gol. Vjerovali smo kako će Dinamo u nastavku prelomiti utakmicu, dati drugi gol i doći na prag osmine finala.

No, dogodilo se nešto drugo, nešto loše. Viktorija je u nastavku potpuno nadigrala Dinamo. Zabila je dva gola i u Zagreb donosi prednost od 2-1. Malu, ali važnu prednost. Ovo je bolan poraz, ali Dinamovog kuta nije toliko dramatičan.

Barem se zabio gol u gostima, a Viktoriju za tjedan dana čeka plavi pakao. Čeka ih 30.000 gledatelja u Maksimiru. Česi su pokazali kako su dobra i kvalitetna momčad. Nisu njihovi rezultati u skupini Lige prvaka bili slučajni.

Izet Hajrović sigurno se vraća za uzvrat, a mogao bi zaigrati i Mario Gavranović. Dakle, Nenad Bjelica će sigurno moći izvesti jači sastav nego u Češkoj. I Hajro i Gavro su igrači koji rade i koji potezom mogu odlučiti utakmicu,

Dinamo je napravio velike stvari u Europi ove sezone. Ovo mu ju tek drugi poraz od ljeta. Poraz koji ne mora ništa značiti. Nenad Bjelica nas je sa svojim igračima ove sezone naviknuo na velike stvari. Pa neka i u uzvratu Dinamo napravi nešto veliko i veličanstveno.

Drugo poluvrijeme u Plzenu bilo je najlošije ili barem jednako loše kao ono drugo protiv Young Boysa u Zagrebu. Tada Dinamo nije imao priliku za popravak, ali sad je ima.

Za eliminaciju Viktorije trebat će odličnih 90 minuta, 45 kao sad neće biti dovoljno. Mi vjerujemo u Nenada Bjelicu. Toliko je puta ove sezone složio perfektnu taktiku, vjerujemo da će je složiti i u Maksimiru.