Komentari 41

Dinamo razbio Hajduk u prvom juniorskom derbiju ove sezone

28

U debiju Zlatka Jerkovića na klupi "bilih tića" Zagrepčani su slavili 3-0 golovima Vilima Geca, Borne Graonića i Zlatana Koščevića i preuzeli vrh ljestvice

Dva tjedna nakon šokantnog poraza u Dugopolju juniori Dinama uvjerljivo su pobijedili vršnjake iz Hajduka u šestom kolu prvenstva. "Modri" su u subotnjoj matineji na maksimirskom terenu Luke Modrića svladali "bile" 3-0.

Zagreb: Utakmica juniora izme?u Dinama i Hajduka

Već je prvih desetak minuta utakmice nagovijestilo kakav je odnos snaga. Zlatan Koščević promašio je čiste zicere s desetak pa s pet metara, oba puta odlično mu je obranio ukrajinac na golu Hajduka David Fesjuk.

Hajdukovci su prije desetak dana ostali bez trenera, Toni Golem preuzeo je seniore Rudeša od Roberta Prosinečkog, a Zlatko Jerković nije se dobro proveo u debiju protiv bivšeg hrvatskog reprezentativca na drugoj strani Ivice Banovića.

Vilim Gec u 23. minuti lijepim je udarcem s 18 metara pogodio donji lijevi kut za vodstvo Dinama, a Hajduk je mogao izjednačiti u zadnjoj minuti prvog dijela. Udarac Karla Antunovića obranio je Antonio Rajić, a nakon odbijene lopte nastao je košmar jer su Splićani tražili penal koji nije suđen.

U prvoj minuti nastavka Dinamo je udvostručio vodstvo, Vito Čaić obavio je pola posla prodorom i asistencijom za Bornu Graonića koji je pogodio za 2-0. Konačan rezultat u 66. postavio je Koščević gotovo preslikanom akcijom, ovaj put asistent je bio Graonić.

Dinamo je preuzeo vodstvo na prvenstvenoj ljestvici s 15 bodova i jednim golom boljom gol-razlikom od Lokomotive, koja je stopostotna s pet pobjeda u pet utakmica. Hajduk je u prošlom kolu remizirao s Goricom, a nakon prvog poraza je treći s dva boda manje i u idućem kolu dočekuje upravo Lokomotivu, dok "modri" gostuju kod Rudeša.