Komentari 90

Dinamo rutinski: Šimunić na Halilovićev ubačaj srušio HD

9

Nogometaši Dinama u 23. kolu HNL-a stigli su do rutinske pobjede u Kranjčevićevoj nad Hrvatskim dragovoljcem 0-1. Tri boda je donio Josip Šimunić glavom u 63. min.

Dvije zagrebačke momčadi otvorile su 23. kolo Prve HNL, a više razloga za slavlje imali su dečki iz Maksimira, koji su svladali momčad iz Sigeta u Kranjčevićevoj. Nogometaši Dinama stigli su do minimalne 1-0 pobjede nad posljednjeplasiranim Hrvatskim dragovoljcem došavši na rutinski način do tri boda.

'Modri' u ovoj utakmici nisu blistali te su većinom vremena 'kampirali' pred golom Dragovoljca. I dok je 'mršavo' prvo poluvrijeme prošlo bez golova uz tek Soudanijev promašaj u 38. i stativu u 39. minuti, u nastavku 'crni' su ipak pali.

Ključni trenutak dogodio se u 63. minuti kad je Alen Halilović s desne strane nabacio na drugu stativu, a Josip Šimunić je udario glavom i zabio u bliži kut Dragovoljca za vodstvo 0-1. Kapetanu Dinama to je drugi gol u dresu zagrebačke momčadi.

'Modri' su još dvaput imali priliku za povećanje vodstva, no Halilović je u 77. minuti slabo pucao u izglednoj prilici, a pet minuta kasnije 'crni' su uspjeli raščistiti opasnu situaciju pred svojim golom.

Utakmica za zaborav, ali će ju gosti pamtiti po rutinski osiguranoj pobjedi.