Osjećam se super. Baš sam zadovoljan. Veselim se zaigrati za Hrvatsku. meni je tu super, super su mi prijatelji i igrat ću za Hrvatsku, rekao je mladi Brazilac koji igra za Dinamo
Sport
Komentari 103Osjećam se super. Baš sam zadovoljan. Veselim se zaigrati za Hrvatsku. meni je tu super, super su mi prijatelji i igrat ću za Hrvatsku, rekao je mladi Brazilac koji igra za Dinamo
Dobra večer, lijepo je pozdravio Belinho (14), brazilsko čudo od djeteta koje igra u mlađim uzrastima zagrebačkog Dinama. A uskoro bi trebao zaigrati za hrvatsku nogometnu reprezentaciju. Ovdje ide u školu, odrasta u Zagrebu, u ormaru ima 'kockasti' dres i čeka da ga navuče na terenu.
- Osjećam se super. Baš sam zadovoljan. Veselim se zaigrati za Hrvatsku. Meni je tu super, super su mi prijatelji i igrat ću za Hrvatsku - jasan je Belinho.
Hrvatski olimpijski odbor dao je preporuku za dobivanje hrvatskog državljanstva, a Belinho je dobio poziv Hrvatskog nogometnog saveza. Što se reprezentacije tiče, to je Brazilac odlučio, a što se kluba tiče...
- Moj san je igrati za Dinamo u Ligi prvaka. Moj trener zove se Andrej Mioković - jasan je Rafael Gomes Cirino.
POGLEDAJTE VIDEO: Belinho
Pokretanje videa...
03:10
Prošle jeseni imao je ozljedu ramena, ali se od toga oporavio te vratio na treninge i utakmice. U Zagrebu završava Osnovnu školu Antuna Gustava Matoša, osmi je razred, ali ipak - nogomet je nogomet.
- U formi jesam, a rame me više ne boli. Idem u školu na Ravnice, a kako se zove? A nemam pojma, ha ha - nasmijao se.
Prvi je put skupljao lopte protiv Betisa, a nogometni uzori su mu iz rodne zemlje.
- Moj uzor je Ronaldinho, malo sam mu sličan u igri, ali više kao Neymar. Od Hrvata mi je najdraži Modrić. Upoznao sam ga, kao i Majera, Petkovića - zaključio je Belinho.
POGLEADAJTE VIDEO:
Pokretanje videa...
00:41
Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+