Komentari 34

Đoković propustio tri meč lopte pa izgubio i meč parova! Srbija je ostala bez finala Davis Cupa

U finalu ovogodišnjeg izdanja Davis Cupa tenisača u Malagi igrat će Australija i Italija, nakon što je Australija još u petak u polufinalu svladala Finsku sa 2-0, Italija je u subotu velikim preokretom stigla do 2-1 pobjede protiv Srbije.

Odlučujući bod Italiji osigurali su Lorenzo Sonego i Jannik Sinner koji su u igri parova svladali Novaka Đokovića i Miomira Kecmanovića sa 6-3, 6-4.

Davis Cup Finals - Semi Final - Serbia v Italy

U prvom susretu dana Srbiju je u vodstvo doveo Miomir Kecmanović koji je svladao Lorenza Musettija sa 6-7 (7), 6-2, 6-1, da bi potom Sinner svladao Đokovića sa 6-2, 2-6, 7-5. U tom je susretu Đoković bio nadomak odvođenja Srbije u finale, kod vodstva 5-4 u trećem setu imao je tri vezane meč-lopte stigavši do 0-40 na Sinnerov servis, no Talijan je uspio osvojiti pet poena zaredom, poravnati na 5-5, potom oduzeti servis prvom igraču svijeta i onda mirno odservirati za pobjedu.

Sinneru je ovo bila svojevrsna osveta za poraz u završnici ATP Finala prošlog vikenda, posljednjeg turnira u sezoni, u kojem je Đoković lako pobijedio talijanskog tenisača i osvojio novu titulu.

ATP Finals

Za Australiju je ovo 49. plasman u finale najcjenjenijeg teniskog momčadskog natjecanja, drugi uzastopni. Lani je u finalu izgubila od Kanade, ali posljednji od svojih 28 naslova osvojila je još prije 20 godina, odnosno 2003. Finskoj je plasman u polufinale daleko najbolji rezultat u povijesti ovog natjecanja.

S druge strane, Italija je dosada samo jednom osvojila Davis Cup, još 1976. godine, a još je šest puta gubila finale, posljednji put 1998.