Komentari 4

Dolčeka zovu Rakow i Chievo, ali ponude nisu zadovoljavajuće

Aktivnost Hajduka na tržištu usko će biti povezana s ishodom utakmice s Lokomotivom i plasmanom u kvalifikacije za Konferencijsku ligu. Vušković i Jurić su na prodaju, Biuk i Dolček nisu...

Nastup Marka Livaje protiv Lokomotive i dalje je pod znakom pitanja, no u Hajduku su svi optimistični i vjeruju da će njihov najbolji igrač ipak moći zaigrati i predvoditi momčad do pobjede vrijedne plasmana u Europu. Livaja je tijekom utakmice u Šibeniku osjetio bol u mišiću, stisnuo je zube i izašao iz igre tek nakon što je zabio vodeći gol, a dobra je vijest da mišić nije pukao. U pitanju je grč, reakcija mišića na veliki broj utakmica u kratkom vremenskom razdoblju.

Trening Hajduka u Istanbulu 01:24
Hajduk bez Livaje na 'lokose'? 'Nadam se da nije ozbiljno...'

U dva i pol mjeseca Livaja je odigrao čak 16 utakmica, od toga je u kup ogledu sa Zagrebom odigrao jedno poluvrijeme, a u Šibeniku do 64. minute. Sve ostale susrete odigrao je u punoj minutaži, usput zabio šest golova i sedam puta asistirao, i mišić je reagirao na toliki napor. Nakon dva slobodna dana i izleta s ostatkom momčadi na team – building na Hvar, Livaja je preskočio trening, umjesto kojeg je odradio terapije, no svi očekuju da će normalno odraditi zadnji trening i te u subotu protiv Lokomotive povesti momčad od prve minute u borbu za Europu. Zbog čega je uostalom i doveden ove zime.

Lokomotiva i Hajduk sastali su se u 27. kolu HNL-a
Strpljen - spašen! Hajduk dugo čekao pa dočekao kiks Šibenika

Hajduk je nakon 16 odigranih jesenskih kola bio peti, s tri boda zaostatka za Rijekom koja je imala i tri susreta manje te 12 bodova zaostatka za Goricom. Kolo do kraja prvenstva stigli su na korak do ostvarenja cilja, od koga ih dijeli 90 minuta ogleda s Lokomotivom, u kojem sami izravno odlučuju o svojoj europskoj sudbini. Pobjedom rješavaju sve brige, a Livaja im je na tom putu ključan igrač.

U 31. kolu Prve HNL na Maksimiru se sastali Dinamo i Hajduk
Neka se Aston Villa i Hajduk dogovore, a znam što bih htio. Tramezzani? Sve bi učinio za nas

O ishodu utakmice s Lokomotivom i plasmanu u Europu ovisit će i daljnji potezi Hajduka na tržištu, kako pokušaj zadržavanja Livaje i Kalinića, tako i prodaja nekoga od mladih igrača. Za sada su u prvom planu transferi Marija Vuškovića i Stanka Jurića, no prijelazni rok je još daleko. U nekim medijima pojavile su se špekulacije o transferu Stipe Biuka u Portugal, no ljudi koji vode brigu o njegovoj karijeri o tome ne znaju ništa, a njihov plan je i onako ostaviti Biuka još barem jednu sezonu na Poljudu.

Split: HNK Hajduk i GNK Dinamo u okršaju 7. kola Prve HNL na Poljudu

U proteklom tjednu dva inozemna kluba pokazala su interes za Ivana Dolčeka, koji je potpuno pao u drugi plan kod Tramezzanija. Osvajač poljskog kupa i drugoplasirana momčad Ekstraklase Rakow, za koji jako dobro igra bivši Hajdukov bočni igrač Fran Tudor, želio je Dolčeka dovesti na posudbu s mogućnošću otkupa ugovora, no ta opcija nije prošla, kao ni transfer u Chievo, jer talijanski drugoligaš nije sredina u kojoj se donedavni mladi reprezentativac vidi, a ni financijska strana priče nije bila adekvatna željama.