Komentari 2

Donna preokretom do pobjede! Igrat će četvrtfinale Acapulca

1

Donna Vekić je pobijedila Amerikanku Christinu McHale sa 6-4, 7-5 nakon jednog sata i 50 minuta igre i igrat će četvrtfinale jakog turnira u Meksiku. Iznenađenje večeri je ispadanje Sloane Stephens i Rafaela Nadala

Najbolje rangirana hrvatska tenisačica Donna Vekić probila se u četvrtfinale WTA turnira u meksičkom Acapulcu, gdje je u noći sa srijede na četvrtak u dvoboju 2. kola pobijedila Amerikanku Christinu McHale sa 6-4, 7-5 nakon jednog sata i 50 minuta igre.

Bio je to njihov drugi dvoboj i prva pobjeda Osječanke, do koje je stigla preokretom u drugom setu. U prvom setu je Vekić nakon pet 'breakova' u šest gemova povela sa 4-2, McHale je uspjela izjednačiti na 4-4, ali je s još dva osvojena gema u nizu naša tenisačica osvojila prvu dionicu meča.

Drugi set je bolje započela 26-godišnja Amerikanka i povela sa 5-2, ali je uslijedio veliki povratak Donne Vekić. Spasila je dvije set-lopte u devetom te još jednu u desetom gemu te završila meč nizom od pet osvojenih gemova.

Do trećeg četvrtfinala u ovoj sezoni, a u prethodna dva slučaja se nije na tome zaustavila, Vekić je došla zahvaljujući odličnoj igri na servis McHale, koji je uspjela slomiti čak sedam puta iz 12 prilika.

U četvrtfinalu će Donnina suparnica biti bolja iz dvoboja Britanke Johanne Konte i Ruskinje Varvare Flink.

Stephens i Nadal neočekivano ispali

Iznenađenje večeri u ženskoj konkurenciji priredila je brazilska tenisačica Beatriz Haddad Maia koja je sa 6-3, 6-3 nadigrala prvu nositeljicu turnira Amerikanku Sloane Stephens.

Sličan kiks je kod muškaraca napravio Rafael Nadal kojeg je izbacio 72. igrač svijeta, Nick Kyrgios sa 6-3, 7-6, 7-6. Njihova je borba trajala tri sata i pet minuta, a Australca u idućem kolu čeka Wawrinka.