Komentari 13

Dortmund na rubu ispadanja iz LP: Bürki primio pacerski gol

1

Igrali smo sporo i loše, nismo prenosili loptu naprijed dovoljno brzo, rekao je trener Borussije Dortmund Peter Bosz nakon što su žuto-crni remijem kod APOEL-a došli u vrlo tešku situaciju

Igrači APOEL-a priredili su najveće iznenađenje prvog dijela trećeg kola Lige prvaka remiziravši kod kuće s Borussijom Dortmund 1-1.

Domaćin je šokantno poveo golom Mickaela Potea u 62. minuti nakon dvije velike pogreške gostujućeg golmana Romana Bürkija, a bod sastavu Petera Bosza donio je grčki stoper Sokratis Papastathopoulos samo pet minuta kasnije. Preokret je Nijemcima u zadnjoj minuti propustio je donijeti Aubameyang koji je pogodio okvir gola.

Vodeća momčad Bundeslige tako je prvi krug grupne faze elitnog klupskog natjecanja završila na trećem mjestu skupine H sa samo jednim osvojenim bodom. Time se praktički oprostila od prolaska u drugi krug jer joj Real i Tottenham bježe šest bodova.

- Rezultat je razočaravajuć. Počeli smo dobro, ali nije nam išlo. Kasnije smo igrali sporo i loše, nismo prenosili loptu naprijed dovoljno brzo - rekao je Bosz nakon utakmice pa čvrsto stao u obranu svog golmana:

- Roman nam je puno puta ove sezone pomogao te je često puta bio ključni igrač. Ne možemo ga sad kriviti.