Drugi NASCAR dan u Grobniku | 24sata

Drugi dan NASCAR spektakla na Grobniku: Pulić 'skršio' auto

Inače, Pulić je prvi Hrvat koji je nastupio na NASCAR-u, a sljedeće godine bit će mu 40 godina otkad se bavi ovim sportom. Nakon jučerašnjeg 14. najbrže vožnje, danas je završio na 19. mjestu

NASCAR je napokon odradio i svoj prvi dan u Hrvatskoj. Na prelijepoj grobničkoj stazi i drugi dan su grmjeli motori od preko 400 konja u automobilima koji koštaju oko osamdesetak tisuća eura svaki.

Kreće spektakl na Grobniku: I Hrvati imaju svoju uzdanicu
Rijeka: Na Grobniku održana utrka klase Euro Nascar EN Pro

Hrvatski predstavnik Niko Pulić, koji je rekao da je NASCAR vrh njegove karijere, nastupio je i danas, ali ovog puta nije uspio završiti utrku. Nakon 10. kruga izletio je sa staze i 'stukao' svoj Ford Mustang. Lošiji od njega bio je samo Francuz Lasserre Lucas koji je svoju vožnju morao prekinuti nakon tek četiri kruga.

Niko Pulić ulazi u NASCAR: 'To je kruna karijere, još samo WRC...'

Najbrži krug Pulića bio je 1:32.040 što je ukupno 17. najbolje vrijeme najbržeg kruga.

Pobjednik druge utrke u PRO kategoriji je Izraelac Alon Day u svom Chevrolet Camaru s vremenom 29:20.259, koji se s ovom 22. pobjedom u karijeri izjednačio s Anderom Vilarinom na prvom mjesto s najviše pobjeda u povijesti.

Na pobjedničkom postolju svoje mjesto su još našli Nizozemac Hezemans Loris (29:23.44) i Danac Soerensen Lasse (29:25.886).