Komentari 2

E. Gvineji milijun za pobjedu, a organizatore namučili neredi

1

Ekvatorijalna Gvineja u prvom kolu Afričkog kupa nacija svladala je Libiju 1-0 golom Javiera Balboe. Predsjednikov sin obećao im je veliko nagradu zbog pobjede

Na otvaranju Afričkoga kupa nacija, jedan od suorganizatora turnira, Ekvatorijalna Gvineja u prvom je kolu natjecanja svladala Libiju 1:0 pogotkom bivšeg igrača madridskoga Reala Javiera Balboe u 87. minuti.

No, osim tri boda, ta je pobjeda značajna i zato jer su nogometaši zaradili milijun dolara bonusa koji im je u slučaju pobjede obećao sin predsjednik države!

Također, Gvinejci su za svaki postignuti gol trebali dobiti 20.000 dolara od velikodušnog predsjednikova sina. No, bit će zadovoljni i s ovih milijun i 20.000 dolara.

Pred početak utakmice dogodila su se dva incidenta. Prvi je bio ispred stadiona, kad su navijači navalili na vrata stadiona, pa su organizatori bili prisiljeni pustiti ih bez prethodne kontrole. Na kraju je uredovala policija koja je koristila suzavac. A drugi je incident bio diplomatske prirode. Naime, pred Libijce je stavljena čisto zelena zastava, obilježje režima svrgnutoga Moamera Gadafija. Libijci su, bijesni, protestirali, pa je pogreška ispravljena.