Englezi u polufinalu: Porto pao doma, Arsenal 'tricom' | 24sata

Komentari 6

Englezi u polufinalu: Porto pao doma, Arsenal 'tricom'

1

Golom Cristiana Ronalda Manchester United je pobijedio 1-0 na gostovanju kod Porta, a Arsenal je na svojem Emiratesu dobio Villarreal 3-0

Nikad u povijesti Porto nije na svojem stadionu izgubio od engleske momčadi. Nikada do večeri u kojoj je u grad stigao Manchester United. I Cristiano Ronaldo. Jedan potez, samo jedan 'projektil' s više od 30 metara, i priča je bila završena. Ronaldo je u 6. minuti primio loptu, opalio i poslao je ravno u desni gornji kut golmana Heltona. Šok za Porto već na početku, gol koji je sve dogovore iz svlačionice po brzom postupku bacio u vodu.
Na kišom okupanom Dragau nakon gola se igrala loša utakmica. Nervoza je pobijedila ljepotu, pogreške su se redale jedna za drugom i pravih šansi bilo je jako malo. Wayne Rooney je neumorno radio, trčao, trudio se i pokušavao. Ali ni on ni suigrači više nisu mogli ugurati loptu u Heltonovu mrežu. Drugi gol vjerojatno bi donio mirnoću u igru Uniteda, no trebalo je čuvati i svoj gol. Porto je tek u završnici uspio ozbiljno pritisnuti goste iz Engleske, ali zabiti nije uspio. A to znači da u polufinale Lige prvaka ide Manchester United, Porto se oprostio prekidom nevjerojatne tradicije.
Istodobno, u Londonu je prolazak među četiri najbolje momčadi u Europi izborio Arsenal. Theo Walcott ove se sezone puno muči s ozljedama, ali kad igra - igra vrhunski. Cesc Fabregas ga je fantastično proigrao petom u 10. minuti, Walcott je izašao sam pred golmana i lijepo ga prebacio. I nakon toga sve je bilo lakše. Razigrani Arsenal čvrsto je stajao u defenzivi, Villarreal je teško pronalazio put do Fabianskog. Njegov kolega Diego Lopez trpio je puno težu paljbu, čekalo se samo kad će ponovno pokleknuti.
I dogodilo se u 60. minuti. Van Persie je pronašao Adebayora, koji se sjurio u šesnaesterac i poslao Arsenal u polufinale Lige prvaka. Konačna potvrda stigla je devet minuta kasnije. Theo Walcott je još jednom pobjegao i Diego Godin morao ga je rušiti u šesnaestercu. Sudac Wolfgang Stark pokazao
je
na bijelu točku, što je razljutilo Sebastiana Egurena. Na prigovore je Stark odgovorio žutim kartonom, drugim i automatski crvenim za Egurena. Van Persie je sigurno zabio iz penala i Arsenalovi navijači mogli su početi slaviti. A s njima i naš Eduardo, koji je bio na klupi, ali Wenger ga nije uvodio.