Komentari 27

Eriksen razgovarao s momčadi videopozivom: Osjeća se bolje, zamolio ih da nastave utakmicu

2

Bilo je pitanje kakvo je uopće stanje Christiana Eriksena (29) nakon što su ga oživljavali na terenu i odveli u bolnicu, ali javio se Danac suigračima i poručio da nastave utakmicu bez obzira na sve što se dogodilo

Bilo je tu suza i šoka, nitko nije znao što se događa skoro sat vremena, ali danski reprezentativci prvi su dobili informaciju da je njihov suigrač Christian Eriksen (29) dobro i to - iz prve ruke! Javio se Eriksen, možda i poručio da pobjede za njega, ali velika je to odgovornost i pritisak koji Danci nisu mogli izdržati i izgubili su od Finske 1-0 (0-0).

Kapetan Kjaer spasio Eriksena: Izvadio mu jezik, dao umjetno disanje pa 'digao zid' oko njega

Istrčali su Danci na teren pred domaćom publikom, ali pritisak je bio velik. Primili su gol u 60. minuti, Pohjanpaloa su ponijele emocije, ali iskusni Teemu Pukki je smirio situaciju i nisu mnogo slavili Finci. Danska je opet napala u nastavku, imala penal u 74. minuti nakon što je Poulsena srušio Arajuuri, a sudac Taylor pokazao je na penal.

Euro 2020 - Group B - Denmark v Finland

Loptu je uzeo Hojbjerg i pucao loše, a Hradecky je to obranio. Zasigurno bi 'eksplodirao' stadion da su Danci zabili, ali treba shvatiti što je bilo na leđima igraču Tottenhama. Bilo kako bilo, treba čestitati nogometašima Danske što su nastavili utakmicu nakon što su prošli kroz takav šok, a u nastavku će sigurno imati veliku motivaciju nakon što su prvu utakmicu izgubili (1-0).

Najbitnije je da se Christian Eriksen oporavi, a nove informacije o uzroku njegovih problema bit će dostupne najvjerojatnije sutra. Teško da ćemo ga vidjeti blizu terena još neko vrijeme, ali trenutno nije bitno, koliko god čudno zvučalo, ni ono što se događa na Euru, ni nastavak njegove karijere, već nastavak njegovog života.

Christian Eriksen 01:10