Komentari 12

Brugge u 16 minuta od 0-3 do 4-3 pobjede protiv Maribora!

4

Nakon sedam odigranih ogleda 5. kola Europske lige, poznata su tri nova sudionika 1/16 finala natjecanja, koje će krenuti na proljeće. Metalist, Atletico Madrid i Braga

Ukrajinski Metalist iz Harkiva na svom travnjaku nadigrao je bečku Austriju s uvjerljivih 4-1. Otišli su Ukrajinci time na nedostižnih šest bodova pred konkurencijom osiguravši čak i prvo mjesto u skupini G.

U skupini I Atletico je u Glasgowu pogotkom Arde Turana pobijedio Celtic 1-0 te izbio na prvo mjesto s dvama bodovima viška (10-8) u odnosu na drugoplasirani Udinese, koji je remizirao (0-0) kod Rennesa. Time su i Španjolci osigurali 1/16 finala. Udinese i Celtic u posljednjem će kolu na Friulliju odlučiti od drugoplasiranoj momčadi. Škoti trebaju pobjedu.

Prolaz je u skupini H također osigurala portugalska Braga, lani finalist natjecanja. Pogotkom Huga Viane u 51. minuti Portugalci su na svom travnjaku pobijedili Birmingham 1-0. Kako su Engleze dobili oba puta u skupini, tri boda prednosti pred njima osigurali su im prolaz i prije odigravanja posljednjeg kola.

Za goste je veliku priliku dovesti ih u vodstvo u 11. minuti propustio srbijanski centarfor Nikola Žigić, kojem je golman Quim obranio 11-erac.

Čudo Club Bruggea u Mariboru

Nevjerojatan su obrat u Mariboru režirali nogometaši Club Bruggea, koji su u posljednjih 20-ak minuta utakmice, konkretno od 74. do 90., zaostatak od 3-0 pretvorili u 4-3 konačnu pobjedu. Branič Ryan Donk donio im je sva tri boda u 90. minuti, čime se na najbolji mogući način iskupio za autogol postignut u 51. minuti.

Belgijska je momčad tom pobjedom izbila na prvo mjesto ljestvice skupine H. U posljednjem kolu na svom stadionu Club Brugge ne smije izgubiti od Brage ukoliko želi biti siguran u proljetni dio natjecanja.

Rubin je u ranije odigranoj utakmici A-skupine u Kazanu pobijedio Shamrock Roverse 4-1 i izbio na prvo mjesto s 10 bodova. Dva je pogotka za domaće, prva dva u natjecanju, zabio paragvajski napadač Nelson Valdez, dok je za konačnih 4-1 pogodio Nigerijac Obafemi Martins.

Europska liga, 5. kolo:

Skupina A

Rubin – Shamrock Rovers 4-1 (Valdez 10, 51, Natcho 36, Martins 62 / Oman 12)

Tottenham – PAOK 1-2

Redoslijed: 1. Rubin 10, 2. PAOK 11, 3. Tottenham 7, 4. Shamrock Rovers 0

Skupina G

Malmö – AZ Alkmaar 0-0

Metalist – Austria Beč 4-1 (Dević 16, Edmar 49, Gueye 60, Sosa 90 / Mader 19)

Redoslijed: 1. Metalist 13, 2. AZ 7. 3. Austria Beč 5, 4. Malmö 1

Skupina H

Braga – Birmingham 1-0 (Hugo Viana 51)

Maribor – Club Brugge 3-4 (Volaš 11, 68, Donk 51-ag / Dirar 74, 77, Akpala 82, Donk 90)

Redoslijed: 1. Club Brugge 10, 2. Braga 10, 3. Birmingham 7, 4. Maribor 1