Komentari 2

FA Cup: Spursi bolji od Boltona, a Stoke od Cityja

1

Domaćin je poveo u 23. minuti susreta nakon akcije Modrića i Pavljučenka. Ruski napadač bio je prvi koji je na utakmici matirao Jaaskelainena

Nogometaši Tottenhama svladali su Bolton 4-0 u ponovljenoj utakmici osmine finala FA Cupa. Nakon što je domaćin na Reebok stadionu prije deset dana zadržao Spurse na 1-1, na White Hart Laneu su ostali nemoćni. Vedran Ćorluka nije nastupio za pobjedničku momčad u čijim je redovima od prve do posljednje minute igrao Luka Modrić, a od 60. i Niko Kranjčar. Ivan Klasnić je za Bolton igrao uvodnih 57. minuta utakmice kroz koje se našao u nekoliko situacija za pogodak, no nije ih uspio konkretizirati. Domaćin je poveo u 23. minuti susreta nakon akcije Luke Modrića i Romana Pavljučenka. Ruski je napadač bio taj koji je prvi na utakmici matirao gostujućeg vratara Jussija Jääskeläinena. Sam si je Boltonov vratar postigao autogol u 35. minuti susreta nakon što je posljednji dirao loptu u akciji u kojoj su sudjelovali Bentley, Huddlestone, Palacios i Defoe. Nije ovo bila večer Boltonovih nogometaša što je dokazao novi autogol. Ovaj puta u svoju ga je mrežu Andy O'Brien poslao skretanjem lopte Garetha Balea. Točku na "i" stavio je u 88. minuti jedini strijelac Spursa na ovoj utakmici. Pavljučenko je ovaj puta bio precizan sa sedam metara i prizemnom loptom potvrdio prolazak svoje momčadi, te najavio ogled protiv Fulhama.
Aston Villa je pobjedom 3-1 u susretu u kojem su realizirane tri najstrože kazne izborio ogled protiv Readinga koji je s 3-2 nakon produžetka utakmice svladao West Bromwich Albion.
Stoke City i Manchester City također su igrali produžetak kako bi se saznalo koja će se momčad sučeliti protiv Chelseaja 3. ožujka. Bit će to Stoke koji je na najbolji način iskoristio crveni karton Emmanuela Adebayora u 82. minuti utakmice. Tijek susreta bio je sljedeći: domaćin je poveo golom Kitsona u 79. minuti, a odmah potom Bellamy je izjednačio na 1-1. S igračem manje Manchester City je u produžetku pao nakon pogodaka Shawcrossa u 95., odnosno Tuncaya u 98. minuti