Federer prošao u 1/4finale protiv hrabrog Soderlinga | 24sata

Federer prošao u 1/4finale protiv hrabrog Soderlinga

1

Roger Federer plasirao se u četvrtfinale trećeg Grand Slam turnira sezone pobjedom nad Robinom Söderlingom 6-4, 7-6(5), 7-6(5)

U meču u kojem su dominirali snažni servisi i u kojem je napravljen tek jedan break (Federer u prvom setu), Federer je igrao bolje odlučujuće poene i dobio je oba tie-breaka, u drugom i trećem setu. Federer je zabio 16 aseva i osvojio čak 91% poena nakon prvog servisa za 11. pobjedu nad Söderlingom u isto toliko mečeva. Švedskog je tenisača, podsjetimo, Federer savladao i u nedavnom finalu Roland Garrosa (6-1, 7-6(1), 6-4), a zanimljivo je da je u 11 mečeva dosad protiv Söderlinga izgubio tek jedan set. Protivnik švicarskog tenisača u četvrtfinalu bit će pobjednik dvoboja između našeg Ive Karlovića i Španjolca Fernanda Verdasca.