Komentari 68

Federer spasio 4 meč-lopte i nakon drame prošao u finale

2

Iako je izgubio prvi set i suočavao se s četiri meč-lopte, Roger Federer pobijedio je sunarodnjaka Wawrinku u polufinalu završnog turnira u Londonu. Ide na Đokovića

Čudesan meč odigrao je Roger Federer u polufinalu ATP World Tour Finalsa u Londonu. Nakon dva sata i 50 minuta borbe u švicarskom obračunu bio je bolji od Stanislasa Wawrinke 4-6, 7-5, 7-6 (8-6).

Nezadrživ je u prvom setu bio Wawrinka i dvaput napravio break Federeru. Vratio se Roger kod 3-5 uzevši servis protivniku, ali ipak nije mogao spriječiti gubitak prvog seta 6-4. Gledatelji u O2 areni u drugom su vidjeli puno uzbudljiviju igru jer nije bilo breaka sve do Federerova vodstva 6-5, kada je slomio Stana i izjednačio na 1-1.

Reuters/PIXSELL

No prava drama odigravala se krajem trećega seta. Prvo je Federer odmah izgubio servis na startu, a kod Wawrinkina vodstva 5-4 spašavao tri meč-lopte te ipak uspio poravnati na 5-5 za delirij u gledalištu. Meč se morao rješavati u tie-breaku koji je Roger otvorio bolje, no suočio se s još jednom meč-loptom. Uspio je obraniti i taj poen te naposljetku kod 7-6 napraviti zadnji mini-break i dobiti set 8-6.

U nedjeljnom finalu od 19 sati Federer će igrati protiv Đokovića koji je u ranijem meču uz gubitak seta prošao Keija Nishikorija.

Braća Bryan na Dodiga i Mela

Hrvatsko-brazilski par Ivan Dodig/Marcelo Melo saznali su protivnike u finalu turnira parova. Bit će to najbolji svjetski dvojac, braća Bob i Mike Bryan koji su u drugom polufinalu svladali Francuze Benneteaua i Rogera-Vasselina 6-0, 6-3. Finale parova na rasporedu je od 16:30.