Komentari 3

Ferrari slavi, Charles Leclerc prvi u kvalifikacijama za VN Monaka

Ferrari slavi,  Charles Leclerc prvi u kvalifikacijama za VN Monaka
3

Max Verstappen bio je najbrži u svih sedam ovosezonskih kvalifikacija, sve do VN Monaka, gdje je najbolji krug odvezao domaći junak Charles Leclerc u Ferrariju, dok se aktualni prvak morao zadovoljiti 6. mjestom

Max Verstappen (26) prvi put ove sezone nije osvojio pole position u kvalifikacijama. Nizozemac je osvojio sedam od sedam kvalifikacija sve do osme utrke sezone, čiji je domaćin Monako, a na oduševljenje domaće publike prvu startnu poziciju osvojio je Monegažanin Charles Leclerc u Ferrariju s vremenom do 1:10,270.

Kvalifikacijama su dominirali vozači Ferrarija i McLarena, dok su vozači aktualnog konstruktorskog prvaka Red Bulla podbacili.

Meksikanac Sergio Perez ispao je već u prvoj kvalifikacijskoj rundi, što mu se dogodilo i lani, pa će u utrku krenuti s 18. mjesta. Njegov momčadski kolega i aktualni prvak Verstappen završio je šesti s 0,297 sekundi zaostatka.

Monaco Grand Prix

Na drugo se mjesto kvalificirao Oscar Piastri (+0,154s) u McLarenu, a treći je Ferrarijev Carlos Sainz (+0,248s). Na četvrtom je mjestu pobjednik iz Miamija Lando Norris (+0,272s), a iza njega smjestio se George Russell (+0,273s).