Komentari 4

Fortuna im se nasmiješila: Dva mlada Hrvata su u Bundesligi

1

Nakon pet godina odsutnosti iz najvišeg ranga njemačkog nogometa, nogometaši Fortune iz Düsseldorfa su pobjedom nad Dynamom Dresdenom (2-1) osigurali povratak u Bundesligu...

Dva kola prije kraja prvenstva njemački drugoligaš Fortuna iz Düsseldorfa, za koju igraju dva mlada hrvatska reprezentativca i bivši igrači Dinama Karlo Majić i Davor Lovren, osigurala je plasman u najviši rang njemačkog nogometa nakon što je na gostovanju pobijedila Dynamo Dresden 2-1 i to pogotkom u zadnjoj minuti.

Fortuna sada ima nedostižnih deset bodova više od Holstein Kiela na trećem mjestu i osigurala je jednu od prve dvije pozicije koje direktno vode u Bundesligu. Drugu poziciju drži Nürnberg koji ima pet bodova manje od Fortune, ali i pet bodova više od Kiela. Dodajmo kako Nürnberg i Kiel imaju i utakmicu manje od momčadi iz Düsseldorfa, ali to ne može ugroziti Fortunino slavlje.

Junak utakmice u Dresdenu bio je Rouwen Hennings koji je postigao pogodak za pobjedu u sudačkoj nadoknadi utakmice. Gosti su poveli u devetoj minuti preko Floriana Neuhausa, a izjednačio je Moussa Kone u 64. minuti.

Karlo Majić i Davor Lovren (19), mlađi brat hrvatskog reprezentativca Dejana Lovrena, u susretu protiv Dynama nisu ulazili u igru. Davor Lovren je ove sezone u dresu novog bundesligaša skupio 12 nastupa i 1 pogodak dok Karlo Majić nije skupio nijedan nastup.

Fortuna je posljednji put igrala u elitnom razredu njemačkog nogometa u sezoni 2012/13., a prije toga u sezoni 1996/97.