Francuska s pola snage u finale preko slabe Danske

1

U prvoj polufinalnoj utakmici na Svjetskom rukometnom prvenstvu u Splitu Francuska je bez velikih problema pobijedila Dansku 27-22

Lakše nego se očekivalo Francuska je u splitskoj Spaladium areni pobijedila Dansku 27-22 te se tako plasirala u finale Svjetskog rukometnog prvenstva. Utakmica od koje se očekivalo da će biti neizvjesna sve do kraja bila je odlučena već nakon 27 minuta. Olimpijski prvaci tri minute prije kraja poluvremena odlaze na plus četiri (13-9) i već se tad mogao nagovijestiti prvi finalist. Do kraja poluvremena Francuzi još dižu razliku i na odmor odlaze s plus pet (16-11). Drugi dio Francuska je samo održavala prednost te Dancima do kraja utakmice nije pružila niti trunku nade da bi ih mogli stići. Na žalost, opet je izgledalo kako su Francuzi i ovu utakmicu odigrali s pola snage. Obrana olimpijskih pobjednika bila je i ovu utakmicu fantastična, a u napadu je opet briljiralo 'leteće krilo' Luc Abalo. Zabijao je iz svih pozicija, od krila i vanjskog pa sve do kontri i sedmeraca. I upravo je sedmercem pri kraju utakmice gotovo pokvario savršen dojam s prvenstva. U 54. minuti Abalo sa sedam metara snažno puca ravno u glavu danskoga golmana, koji pada kao nokautiran. Abalo dobiva izravni crveni karton, no na kraju niti Francusku, ali niti Luca, to neće previše stajati. Prema svemu sudeći, Abalo neće biti kažnjen utakmicom neigranja te će u nedjeljnom finalu moći igrati, nadamo se, protiv Hrvatske. U finalu će sigurno igrati golman Omeyer, koji je protiv danske obranio 11 lopti.
- U Zagrebu ćemo vjerojatno imati publiku protiv sebe, no to je posebna utakmica. Potpuno drugačija od svih ostalih - rekao je Thierry Omeyer nakon utakmice.
Francuska je u finale prošla gotovo bez učnka svog najboljeg igrača Nikole Karabatića.
- Glavno da smo mi u finalu. Vidjet ćemo protiv koga ćemo igrati u nedjelju. Hrvatskoj sigurno neće biti lako protiv Poljske večeras - rekao je Nikola koji je zabio samo dva gola protiv Danaca.