Komentari 28

Galliani: Oni uvijek cvile, Conte uzvratio: Nogometna mafija!

1

Susret Milana i Juventusa završio je 1-1, ali dvoboj je nastavljen i nakon regularnih 90. minuta. Rasprava i naguravanja bilo je i u tunelu, ali ne samo među igračima

Jučerašnji dvoboj Milana i Juventusa, koji je završio 1-1, i dan nakon utakmice podiže prašinu. Ne samo zbog čistog gola Muntarija za  Milan kojeg sudac nije priznao ili zbog gola iz navodnog zaleđa Matrija u nastavku već zbog burne rasprave u tunelu nakon što je sudac Romagnolo okončao susret.

Već tokom utakmice postalo je napeto. Dvije su momčadi žarko željele pobjedu, a sučeve sporne odluke još su više podigle tenzije. Prvo su se 'sukobili' Mexes i Boriello. Francuza su kamere snimile kako šakom udara Juventusovog igrača, no sudac je bio predaleko od akcije i nije sankcionirao nesportsko ponašanje 'rossonera'.

Nije bilo ništa mirnije ni nakon utakmice. Žestoki su, ali na riječima bili i Adriano Galliani i Antonio Conte. Dvojac se obračunao na ulasku u svlačionice nakon prvih 45 minuta.

'Kad netko stalno cmizdri gleda mu se kroz prste', komentirao je Galliani nakon što je nekoliko puta poslao na 'neko drugo mjesto' predsjednika Agnellija, ali sudačkog delegata Braschia. Pošteđen nije bio ni linijski sudac koje gol nije 'vidio'.

Trener 'bianconera' Conte nije ostao dužan na te optužbe.

'Iz kojeg izvora stiže kritika, vi ste nogometna mafija', uzvratio je žustro i bez pardona Conte.

Kazne, ali opomene prijete sada i Gallianiju i Conteu.

A 'veselo' bi se mogli provesti i Chiellini i Ambrosini koji su raspravu s travnjaka prenijeli i u tunel. Dvojac nije samo burno raspravio o događajima na tek završenoj utakmici, već su potegli priču i sa susreta kupa i šamara Ibrahimovića, kažnjenog u ovom susretu, Storariju. S riječi su Chiellini i Ambrosini prešli i na djela, naguravanja i koje odmahivanje previše.