Komentari 54

Gol u finišu rastužio je Kovača: Eintracht razigrava za ostanak

1

Eintracht je bio minutama daleko od sigurnog ostanka u Bundesligi, no morat će ga tek izboriti u razigravanju za ostanak protiv trećeplasirane momčadi 2. Bundeslige Nürnbergom

Svega dvije minute uz sudačku nadoknadu dijelile su frankfurtski Eintracht, kojega vodi bivši hrvatski reprezentativac i izbornik Niko Kovač, od ostanka u Bundesligi. Frankfurt se gotovo čitavu utakmicu povlačio i na kraju mu se to obilo o glavu.

Akcija u kojoj je Pizarro s ruba zaleđa proigrao Djilobodjija, a Senegalac pogodio iz mrtvog kuta, spasila je Werder od razigravanja za ostanak u Bundesligi i tamo poslala Kovačevu momčad.

Dvije utakmice protiv Nürnberga odlučit će tko će najesen ostati u eliti u kojoj neće biti Stuttgarta koji je porazom od Wolfsburga 3-1 zapečatio drugoligašku sudbinu nakon 41 godinu u prvoj ligi i priključio se ranije otpisanom Hannoveru.

Hrvatski golman Dario Krešić debitirao je za Bayer Leverkusen gotovo dvije godine nakon što je potpisao za "apotekare". Dobio je prvih 45 minuta u pobjedi nad Ingolstadtom u kojoj Tin Jedvaj nije nastupio.

Petog se mjesta dokopao Schalke pobjedom nad Hoffenheimom 4-1 uz 90 minuta hrvatskog reprezentativca Andreja Kramarića. Savršeno je plavima iz Gelsenkirchena odgovarao remi Mainza i Herthe 0-0 kojim je Mainz ostao na šestom mjestu i također, kao i Schalke, ide izravno u Europsku ligu, dok će berlinski sastav u kvalifikacije.

U posljednjoj prvenstvenoj utakmici sezone Bayern je pobijedio Hannover 3-1 golovima Lewandowskog i Götzea, dok je Borussia Dortmund remizirala s Kölnom 2-2.