Komentari 12

Golijada u Srbiji, Italija još jednom ostala bez pobjede

5

Nogometaši Srbije pobijedili su 4-3 Kamerun u posljednjem pripremnom dvoboju uoči SP-a, dok su svjetski prvaci Talijani remizirali sa Švicarcima 1-1...

U otvorenoj utakmici u kojoj su obrane bile lošiji dio sastava Kamerun je u Beogradu u dva navrata imao vodstvo protiv domaćina golovima Pierrea Weboa, ali su se Srbi vraćali preko Miloša Krasića i Dejana Stankovića. Štoviše, Srbi su već do poluvremena uspjeli i povesti s dva gola razlike golovima Nenada Milijaša i Marka Pantelića, a konačni je rezultat postavio Eric Choupo-Moting u 67. minuti. Efikasnost srpske reprezentacije tako je u ovoj utakmici mogla konačno zadovoljiti njihovog izbornika Radomira Antića, budući da u prethodna dva prijateljska dvoboja nisu postigli gol (poraz od Novog Zelanda 1-0, remi s Poljskom 0-0). Izabranici Marcella Lippija nakon poraza od Meksika (1-2) odigrali su novu blijedu utakmicu u Ženevi protiv Švicaraca. Doveo je Švicarce u vodstvo Gokhan Inler u 10. minuti udarcem u donji lijevi kut s nekih 18 metera, a “azzurri” su izjednačili preko napadača Napolija Fabia Quagliarelle samo četiri minute kasnije. Quagliarellin prvotni udarac glavom zaustavila je vratnica, ali je potom spretno reagirao na odbijanac i ispred Philippea Senderosa poslao loptu u mrežu. Talijani su također remizirali sa Švicarcima u pripremnim utakmicama uoči Mundijala 1982. i 2006. godine. Oba su turnira kasnije osvojili.

Srbija – Kamerun 4-3 (Krasić 16, Stanković 25, Milijaš 44-11m, Pantelić 45 / Webo 5, 20, Choupo-Moting 67)
Švicarska – Italija 1-1 (Inler 10 / Quagliarella 14)
Rumunjska – Honduras 3-0 (Niculae 17, Florescu 45, Radoi 75-11m)
Alžir – UAE 1-0 (Ziani 51)
Slovačka – Kostarika 3-0 (Sequeira 17-ag, Vittek 47, Šestak 87)
Gana – Latvija 1-0 (Owusu-Abeyie 89)