Komentari 70

Golijada u Zagrebu: Koper dobio 'petardu' od Dinama

10

Dinamo je pobijedio u prvoj utakmici 2. pretkola Lige prvaka Koper 5-1. Golove za Dinamo zabili su Mandžukić dva, Miro Slepička, Sammir i Etto

Mario Mandžukić još uvijek je daleko najbolji igrač Dinama. To bi vrlo lako mogao biti jedini zaključak nakon prvog poluvremena između Dinama i Kopera u drugom pretkolu Lige prvaka. Slovenski prvak odlično je otvorio utakmicu na Maksimiru. Već u 10. minuti gosti su poveli golom Davora Bubanje. Napadač Slovenaca odigrao je dupli pas s Brulcom koji mu ostavlja povratnu loptu i tijelom gradi izgubljenog kapetana Dinama Bišćana dok Mesarić još uvijek vjerojatno negdje luta ispred Butine. Bubanja odlično pogađa donji lijevi kut Tomina gola i gosti šokantno dolaze do vodstva. U nekoliko navrata nakon gola pokazalo se da je obrana 'modrih' savršeno neuigrana i pravo je čudo da nisu dobili još koji gol. No tada se budi najbolji igrač Dinama. Mandžukić je odlučio sve uzeti u svoje ruke i počele su muke za Polovanca i njegove kolege. U nekoliko je navrata propisno izvozao cijelu obranu, no nedostajao je još samo gol. On je stigao nakon pola sata igre. Sammir je genijalno proigrao Mandžu u dubinu, a prvo 'modro' ime posljednjih godina rutinski probija istrčalog Hasića i Dinamo ima 1-1. U sljedećih 15 minuta uslijedila je dominacija Dinama, a trud se isplatio u 38. minut. Povratnik Chago sa centra šalje visoku loptu za Mandžukića koji glavom u prazan prostor gura Slepičku. Čeh mirno zaobilazi golmana i Dinamo napokon vodi. Teško, ne pretjerano lijepo, ali ipak zasad dobro. A i čini se da se publika vratila na tribine.

DRUGO POLUVRIJEME
Novih 45 minuta nešto su sasvim drugo, drugačije no što smo gledali u prvom dijelu. Čak puno drugačije nego smo naviknuti bili gledati cijelu prošlu sezonu. Legenda kluba Velimir Zajec očito je dobro posložio 'modri' stroj. Chago je pokazao da se na njega itekako može računati u defanzivnom dijelu veznog reda, no što je još važnije Kamerunac najbrže moguće šalje lopte do raspoloženog Sammira koji je ponovno opasan kao u najboljim danima. Lopte koje 'desetka' prvaka daje svojim napadačima doista su nevjerojatne i takvog smo Sammira svi čekali. A kad u momčadi ima raspoloženog Mandžukića kao što je to bio danas, onda se Zeko ne mora bojati nikog. U 63. minuti agresivni Etto je na desnoj aut liniji uzeo loptu Slovencima i poslao je u šesnaesterac do Sammira koji je skreće do Mandže. Ovaj iz trka pogađa sami kut i Dinamo zasluženo vodi 3-1. Nakon toga su se domaći nogometaši oslobodili i sve je pomalo ličilo na hakl na školskom igralištu. S tim da su dečki u plavim majicama ipak bili oni stariji frajeri iz viših razreda, a ovi bijeli klinci iz šestog osnovne. Golijada se nastavila u 77. minuti. Fenomenalni Sammir zasluženo je zabio za 4-1. Akcija je bila gotovo identična kao kod trećeg gola, samo što je ovaj put Etta zamijenio Sivonjić. Petarda je pukla u 81. minuti. Zabio je još jedan igrač kojeg tribine dugo čekaju, Etto. Slepička je majstorski petom podvalio Ettu koji loptu smireno u stilu Davida Ville šalje pokraj jadnog golmana Kopra za velikih 5-1. Dinamo je odličan u napadu i vezi, no obrana je nešto sasvim drugo. Tu Zajec ima još jako puno posla. Tribine su rekle svoje. Glavna zvijezda i snaga ove momčadi je - Velimir Zajec!!!