Komentari 6

Gorica - Istra 0-0: Puljani imali igrača više 87 minuta i svejedno nisu zabili. Domaćini se izvukli

HNL, 18. kolo: Krizmanić je dobio crveni već u 3. minuti zbog faula kao posljednji čovjek obrane. Istra je imala čak 24 udarca na gol, završilo je 0-0. Prvi je to put u mandatu Jeličića da Gorica nije pobijedila kući

Nogometaši Gorice i Istre 1961 u utakmici 18. kola HNL-a igrali su 0-0.

Gosti iz Pule gotovo čitavu su utakmicu imali igrača više jer je već u 3. minuti zbog profesionalnog prekršaja isključen stoper domaćih Krizmanić, ali igrači Istre 1961 nisu znali materijalizirati brojčanu nadmoć. Dvoboj je protekao u jalovoj terenskoj inicijativi gostiju koji praktički nisu stvorili niti jednu priliku za pogodak.

Statistika Gorica - Istra 0-0

Gorica - Istra

S druge strane, Gorica se nakon nesmotrenosti Krizmanića ograničila na obranu svog gola i osvajanje boda iako je i ona imala stopostotnu situaciju, Soldo je u 59. sam na petercu pucao preko gola.

Krizmanić je u 3. minuti izgubio kontrolu nad loptom na nešto više od 20 metara od svog gola, nje se domogao Mliar i krenuo prema kaznenom prostoru, ali ga je Krizmanić oborio s leđa neposredno ispred linije šesnaesterca.

Otkako je Dinko Jeličić sjeo na klupu Gorice krajem kolovoza, prvi je ovo put da nije pobijedio kod kuće nakon pobjeda nad Hajdukom (2-1), Dinamom (2-1), Osijekom (3-0) i Rudešom (3-0).

Četvrta Gorica sada ima 27 bodova, tri manje uz dvije utakmice više od trećeg Dinama, a četiri više od petog Osijeka, dok je Istra 1961 sedma sa 18 bodova, koliko ima i šesta Lokomotiva, a bod manje imaju osmi Varaždin i deveti Slaven Belupo.

Na vrhu je Hajduk sa 40 bodova, osam više uz dvije utakmice više od druge Rijeke, dok je na dnu Rudeš sa samo četiri boda.