Gorica u drugom poluvremenu probila Radnik i prošla u Kupu

3

Vrlo jednostavno su četvrtfinale Hrvatskog kupa izborili nogometaši Gorice, svladali su u osmini finala na domaćem terenu Radnik iz Križevaca s 4-0 (0-0).

Suparnika iz trećeligaškog okruženja Velikogoričani su slomili u drugom poluvremenu kada su zabili sve pogotke. Prva dva su bili autogolovi, Sandi Kovač je svoju mrežu pogodio u 51., a Tomislav Grdenić u 56. minuti. Potom su uvjerljivu pobjedu Gorice potvrdili Josip Mitrović i Ante Matej Jurić golovima u 65. i 88. minuti.

Igrač Oriolika otišao kući nakon što je započeo sukob: On je hajdukovac, a malo je živčaniji

Trećeligaš iz Križevaca vrlo dobro je odigrao prvo poluvrijeme. Parirao je u svemu Gorici, teško se mogla primijetiti razlika tko nastupa u HNL-u, a tko u trećeligaškom okruženju. Uz to, Radnik je čak imao dvije dobre šanse koje na kraju nisu okrunjene pogotkom.

Velika Gorica: 1/8 finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa, HNK Gorica - NK Radnik Križevci

Gorica je put prema slavlju popločala početkom drugog poluvremena, a pritom su veliku pomoć dobili od suparničkih igrača. U 51. minuti je Mitrović poslao ubačaj u gostujući šesnaesterac, a loptu je glavom u svoju mrežu poslao Kovač. Samo pet minuta kasnije dogodio se novi autogol. Pucao je Krizmanić, a lopta se od Grdenića odšuljala u gostujuću mrežu.

Oriovac živi za modre: Ovdje je 90 posto dinamovaca, imamo i vojnika, a vlak potrubi za sreću

Nakon dva autogola potpuno je palo samopouzdanje gostujućih igrača, a Gorica je postigla nova dva gola za siguran prolaz među osam najboljih. Strijelci su bili Mitrović u 65. i Jurić u 88. minuti za konačnih 4-0.

Ranije tijekom srijede Dinamo je također jednostavno preskočio svoju prepreku u osmini finala, svladao je u gostima Oriolik 8-0, a tri pogotka na tom susretu dao je Josip Drmić, Po pogodak su za Dinamo upisali Halilović, Bernauer, Marin, Emreli i Kulenović.

VIDEO Oriolik ostao bez penala, zaiskrilo pa domaći dobili crveni

Ostali parovi osmine finala Kupa su: Vukovar 1991 - Lokomotiva (29. studenoga), Varaždin - Istra 1961 (5. prosinca) i Cibalia - Rijeka (5. prosinca).