Komentari 9

Gostujuće pobjede Osijeka u Zagrebu i 'farmaceuta' u Puli

1

GUŽVA NA DNU Osijek je svladao Zagreb u gostima 1-0 i gurnuo ga u vrlo tešku situaciju, dok je Slaven slavljem u Puli 2-0 pretekao Istru 1961 na sedmom mjestu

Vikend koji je obilježio veliki derbi Dinama i Hajduka, što se HNL-a tiče, u nedjelju su zaključili utakmicama u Kranjčevićevoj i na Aldo Drosini Zagreb i Osijek odnosno Istra 1961 i Slaven Belupo. Po tri boda osvojili su - gosti.

"Pjesnici" su nastavili katastrofalnu prvoligašku jesen porazom od Osijeka na svom terenu 1-0 golom Tomislava Šarića u 22. minuti. "Bijelo-plavi" nastavili su niz neporaženosti protiv Zagreba koji traje od listopada 2012. (osam utakmica).

Slaven Belupo svladao je Istru 1961 u Puli rezultatom 2-0, što mu je prva pobjeda na Aldo Drosini nakon četiri utakmice.

Muzafer Ejupi zabio je oba gola za "farmaceute" u trećoj i 90. minuti, nakon što je Renato Gojković dobio crveni karton. Domaćini su već otprije bili s desetoricom zbog drugog žutog kartona Marcela Heistera od 76. minute.

Osijek je pobjedom u derbiju začelja odmakao Zagrebu na deset bodova razlike i ostavio Dražena Medića i društvo u vrlo teškoj poziciji, dok je Slaven pretekao Istru na sedmom mjestu. Koprivničani imaju 20, Puljani 19, a Osječani 18 bodova.