Komentari 4

Hajduk porazom stavio 'točku na i’ lošoj sezoni

1

Momčad Ćire Blaževića bez većih je problema pobijedila Hajduk 2-1, koji je nakon još jednog bolnog poraza prvenstvo završio na 5. mjestu

Navijači Hajduka navikli su na ovakva izdanja svog kluba. Nakon sramotne predstave u Maksimiru u prvoj utakmici finala Kupa, momčd Roberta Jarnija odigrala je još jednu slabu utakmicu. Ruku na srce, rijetko je koji trener imao toliko pehova s ozljedama kao Robert Jarni ovog proljeća, no slaba je to isprika za treći uzastopni poraz “bijelih” u Kranjčevićevoj. Bez Cernata, Andrića, Kalinića i još nekoliko standardnih igrača, Hajduk nije ni mogao više očekivati, a dodamo li svemu i činjenicu da je obrana prvi put zaigrala u sastavu Pandža-Maloča-Buljat, poraz je bio sasvim očekivan.
U ne pretjerano zanimljivom prvom poluvremenu po jednu priliku imala je svaka momčad, da bi Zagreb poveo u 57. minuti preko Jurendića, koji je lijepim udarcem s ruba šesnaesterca zabio za 1-0. Samo tri minute kasnije Ibričić je povećo vodstvo s “bijele točke”, a čast Hajduka spasio je Siniša Linić u 72. minuti susreta. Gosti su do kraja pokušali izjednačiti, no bez konkretnijih prilika. Tako je Ćiro pobjedom okončao posao na klupi Zagreba, koji je sezonu završio kao šesta momčad Hrvatske. Hajduk mora na hitni remont.