Komentari 24

Hajduk prekasno počeo igrati, skoro su se vratili 'iz mrtvih'

12

Nakon 50 minuta činilo se da slijedi rezultatska katastrofa jer je Zenit vodio 3-0! Ipak, poraz su ublažili i dojam donekle popravili Marin Ljubičić i Ante Vukušić

Uoči utakmice Ivica Križanac rekao je kako je Hajduk vrlo dobra momčad, ali da je Zenit za njih ono što bi Barcelona bila za rusku momčad. A tako je to večeras na terenu i izgledalo, na Poljud kao da je došla Barcelona!

Iako je Zenit u Split došao bez čak šest ključnih igrača, 'bili' su bili preplašeni, uz preveliki respekt kao da je nedostajalo dišpeta. A tribine su to prepoznale i na poluvremenu su Poljudom odjekivali glasni zvižduci iako je Hajduk gubio samo 1-0.

Zabio je Ionov, inače rezerva najboljem igraču kluba, Dannyu, koji nije ni doputovao. Nakon kornera je Meira pogodio stativu, a lopta se odbila do Ionova, koji je jakim prizemnim udarcem 'probio' Subašića.

U nastavku je 'na scenu' stupio reprezentativac Jurica Buljat koji je igrao kao da nosi dres Zenita. U samo tri minute skrivio je dva penala nakon potpuno nepotrebnih prekršaja. Zabio je Huszti, a drugi penal je Subašić obranio Rosini, ali mu se lopta odbila na noge. Do kraja je ostalo 40 minuta i činilo se kao da slijedi rezultatska katastrofa.

Ipak, Rusi su se opustili, spustili u brzinu niže pa su poraz ublažili Marin Ljubičić nakon okreta iz poluvoleja u 69.' i Ante Vukušić u 82.'. Bilo je nekoliko opasnih situacija pred Malafeejevim u tih osam minuta, ali do boda splitska momčad ipak nije došla, ali je bar malo poboljšala očajan dojam.

Nakon četiri kola Hajduk ima tri boda i posljednji je na tablici. AEK i Anderlecht su remizirali i imaju bod više. Iduću utakmicu Hajduk igra 1. prosinca, opet na Poljudu, a protivnik je AEK.