Komentari 74

Hajduk se spasio za milimetar: Je li Buljat dao gol iz zaleđa?

2

Hajduk je slavio protiv Intera 3-2. Zaprešićanima je poništen gol u 86. minuti, ali tu situaciju nitko nije uvrstio u sažetak utakmice niti se o njoj puno pričalo. Samo koju minutu nakon toga Inter je zabio drugi gol

Hajduk - Inter na Poljudu, dva autogola, pet golova, jedan poništeni gol i transparenti za 'Bljesak' i Sv. Duju. A neki kažu da je HNL dosadan.

Caktaš donio pobjedu Hajduku, 'bili' su sad korak bliže Europi

Hajduk je slavio 3-2 protiv Intera na krilima sjajnog Mije Caktaša koji je zabio dva komada. Gosti iz Zaprešića poveli su autogolom Svatoka, istim receptom izjednačio je Hajduk, nakon što je Muhar skrenuo loptu u svoj gol.

Pogledajte poruku Hajdukovih navijača za 'Bljesak 1995.'

Caktaš je u formi, s dva gola odveo je Hajduk na 3-1 i činilo se da je utakmica gotova. Inter je u sudačkoj nadoknadi preko Coneva zabio za konačnih 3-2.

No prije toga, točnije, u 86. minuti, Brezovec je ubacio iz slobodnjaka, Jurica Buljat se snašao i pogodio, ali pomoćni sudac podigao je zastavicu.

Je li bio u pravu?

Teško je bilo iz prve procijeniti je li bilo zaleđe, ali nakon što smo nekoliko puta pogledali snimku, čini se da je Buljat bio u minimalnom zaleđu. Ako je bio, onda se radi o milimetrima i sucima je tu jako teško odlučiti u sekundi.

Čak bi i VAR-u, koji stiže sljedeće godine, bilo teško u ovoj situaciji procijeniti je li gol ili ne. Igrači Intera nisu se previše žalili na tu odluku, nisu je spominjali ni treneri nakon utakmice, a dosta je zanimljivo da ovo nismo mogli vidjeti u niti jednom sažetku.