Komentari 4

Halep i Wozniacki igrat će za svoju prvu Grand Slam titulu

1

Simona Halep igrat će u finalu Australian Opena s Dankinjom Caroline Wozniacki. Rumunjka je izbacila Njemicu Angelique Kerber pa će Grand Slam prvi put pripasti nekoj od njih dvije

Rumunjka Simona Halep, prva tenisačica svijeta, igrat će u subotu u finalu prvog grand slam turnira sezone Australian Opena protiv druge nositeljice Dankinje Caroline Wozniacki (2) nakon što je u četvrtak u polufinalu sa 6-3, 4-6, 9-7 pobijedila Njemicu Angelique Kerber.

Halep, kojoj će ovo biti prvo finale u Australiji, spasila je dvije meč lopte u trećem setu koji je trajao 69 minuta. I za Halep i za Wozniacki ovo će biti prvo Grand Slam finale u karijeri a pobjeda će jednoj osigurati prvo mjesto na WTA ljestvici.

Halep je u prvom setu dobila prvih pet gemova i onda je, iako je izgubila sljedeća tri, ipak dobila prvi set. U drugom setu je Rumunjka povela sa 3-1, ali je Kerber stigla i izjednačila na 3-3. Kerber je postepeno okretala igru u svoju korist i dobila drugi set.

Njemica je dobro otvorila i odlučujući set tako da je uzela servis rumunjskoj tenisačici, no Halep je odgovorila i uzela joj servis za vodstvo od 5-3. Kerber ponovno odgovara i uzima servis Rumunjki.

Servirajući da ostane u meču, Kerber je spasila dvije lopte kod 15-40 i nastavila s pritiskom na Halep. Rumunjka je posustala i izgubila svoj servis i činilo se da je sve gotovo kada je Kerber imala dvije meč lopte na svom servisu. No Halep se nije predala, spasila je obje meč lopte i uzela servis produljivši meč što joj je na kraju donijelo pobjedu.

U prvom polufinalnom meču Dankinja Wozniacki slavila protiv Belgijanke Elise Mertens sa 6-3, 7-6 nakon sat i 37 minuta igre.