Halep lagano pobijedila Martić, Petra uspjela uzeti dva gema

3

Petra je osvojila prvi gem u meču, a onda ih je izgubila devet zaredom. Tek kod 6-1, 3-0 za Halep, Petra je uspjela osvojiti drugi gem i vratiti nadu u preokret, ali nije uspjela nastaviti odličan nastup na Indian Wellsu

Petra Martić je zaustavljena u četvrtfinalu WTA 1000 turnira u Indian Wellsu, a pobijedila ju je Rumunjka Simona Halep koja za samo 53 minute slavila sa 6-1, 6-1. Bila je to repriza četvrtfinala ovog turnira iz 2018., ali za razliku od tog dvoboja, u kojem je Martić vodila 3-1 u trećem setu pa na kraju izgubila pet gemova zaredom, u ovom 31-godišnja Dućanka nije imala nikakvu šansu protiv 30-godišnje Rumunjke.

Tennis: BNP Paribas Open-Day 10

Martić je osvojila prvi gem u meču, a onda ih izgubila devet zaredom. Tek pri rezultatu 6-1, 3-0 za Halep hrvatska tenisačica je uspjela osvojiti drugi gem i vratiti nadu u mogući preokret, ali je ona bila kratkog vijeka. Novim nizom od tri gema pobjednica Indian Wellsa iz 2015. postala je prvom polufinalisticom na ovogodišnjem izdanju BNP Paribas Opena, što se vratio u svoj ustaljeni termin sredinom ožujka prvi put nakon 2019. Martić se, jednostavno, nije mogla nositi s preciznom i agresivnom igrom Halep, posebno na reternu.

- Odigrala sam najbolji meč u ovoj sezoni. Posebno sam trenirala retern uoči ovog meča, jer ona ima odličan servis, s puno rotacije, što nije lako za vraćanje, pogotovo nekom s mojom visinom. Jako sam sretna sa svojom današnjom igrom - izjavila je Simona Halep nakon treće pobjede nad Petrom Martić u njihovom četvrtom međusobnom dvoboju.

Halep će u polufinalu igrati protiv pobjednice četvrtfinalnog dvoboja Poljakinje Ige Swiatek i Amerikanke Madison Keys. Petri Martić će plasman u četvrtfinale donijeti pomak od 21 pozicije na novoj WTA ljestvici na kojoj će Dućanka u ponedjeljak osvanuti na 58. mjestu. Simoni Halep (WTA - 26.) je već sada zajamčen povratak među 20 najboljih tenisačica svijeta.