Komentari 15

Halilović podsjetio o kakvom se majstoru radi! Zabio gol nakon asistencije bivšeg dinamovca

2

Konačno je Alen Halilović pronašao pravu formu. Igra izgleda puno bolje otkad je došao u nizozemsku Fortunu, a pokazao je kako se odlično osjeća s golom i asistencijom u petom kolu prvenstva

Bivši hrvatski reprezentativac Alen Halilović (27) odigrao je još vrlo dobru utakmicu u nizozemskoj ligi. Podsjetimo, Halilović je bio bez kluba nakon što je u siječnju raskinuo ugovor s Rijekom, a proljetnu polusezonu proveo je bez angažmana.

Odlučio se dovesti u dobru fizičku formu, a to mu se isplatilo. Angažirao ga je nizozemski prvoligaš Fortuna Sittard, a tamo se očito vrlo dobro snašao. Njegova Fortuna igrala je na domaćem terenu peto kolo Eredivisie protiv Volendama, a Halilović je u velikoj pobjedi zabio gol i asistirao.

Rijeka je u gostima na Šubićevcu pobjedila Šibenik 1:0

Garang Kuol zabio je za vodstvo gostiju u 41. minuti, a Halilović je namjestio suigraču u 59. minuti. Primio je loptu ispred protivničke obrane i zatim odigrao lijepo dodavanje kojim je probio blok i poslužio suigrača Oguzhana Özyakupa, koji je zabio za izjednačenje.

Ivanušec nakon prvog gola za Feyenoord: Trebam biti bolji, ali moram se smiriti, biti opušteniji

Tijjani Noslin zabio je za vodstvo Fortune u 66. minuti, a konačnih 3-1 postavio je Halilović u 89. minuti. Dobio je loptu još jednog bivšeg dinamovca, Ive Pinta, a Halilović je neobranjivo pogodio suprotni kut nakon što se riješio čuvara.

Odigrao je fantastičnu utakmicu, istaknuo se i u 68. minuti, kada se poigrao s dvojicom protivnika na sredini terena.

Halilović oduševio u debiju u Nizozemskoj, legenda ga hvali: Ima priliku obnoviti karijeru

Halilović je s razlogom bio prve ime susreta s ocjenom od 9.9 od mogućih 10 po SofaScoreu. Nitko drugi nije bio ni blizu toj ocjeni.  Nekadašnji nogometaš Dinama i Rijeke je na jednogodišnjoj ugovoru s Fortunom, ali ima opciju produljenja na još dvije sezone.