Hana Arapović osvojila je tri medalje na EP-u, par Arapović - Ban postao europski prvak!

3

Hrvatska se iz Skoplja s EP-a do 21 godine vratila s četiri medalje. Ban i Arapović osvojili su zlato u mješovitim parovima, Hana je pojedinačno bila brončana, kao i u paru s Njemicom Klee, a broncu je osvojio i muški par Ban - Petek

Hrvatska ima nove europske prvake, a oni su Ivor Ban i Hana Arapović. Na Europskom prvenstvu za mlađe seniore u Skoplju hrvatski par ostvario je fantastičan uspjeh, a kruna svega je bilo finale, u kojem su s 3-2 (-8, 9, 7, -11, 8) svladali Rumunje Movileanua i Zahariju.

Stolni tenis reprezentacija 01:08

Kakva je to drama bila, činilo se kako će se naši stolnotenisači morati zadovoljiti srebrom, što bi također bio odličan uspjeh. No, priča se, na našu sreću, rasplela u drugom smjeru.

U odlučujućem setu Arapović i Ban su gubili 8-3 i ako su Rumunji na trenutak pomislili kako je sve gotovo, prevarili su se. Poen po poen i naši stolnotenisači su nanizali ih čak osam uzastopnih, za titulu prvaka. Hana je dignula ruke u zrak, Ban je kleknuo, a izbornik Željan Gaćina preko reklama ušao u arenu nakon čega su se svi zagrlili.

arapovic1

Ovaj uspjeh je svakako kruna njihove suradnje koja traje već nekoliko godina. Prvu europsku medalju (broncu) osvojili su 2021. i to na omladinskom EP-u u Varaždinu. Sljedeće godine su opet bili brončani, ali ovog puta na EP-u u Beogradu. Dvije godine nakon
Ban i Arapović konačno su i zlatni i to u konkurenciji mlađih seniora.

Hrvatska se iz Skoplja vratila s četiri medalje. Sličan uspjeh Hrvatska je ostvarila 2021. kada su u glavnim ulogama također bili Ban i
Arapović. Tada su na juniorskom Europskom prvenstvu također osvojili četiri medalje, ali tada su bile četiri bronce.

Brončanim medaljama u muškim i ženskim parovima, Ban i Arapović su dodali zlato u miksu, a posljednju medalju osigurala je Hana u pojedinačnoj konkurenciji. Osvojila je bronu nakon polufinalnog poraza od Rumunjke Zaharije 4-1 (9, -4, 9, 8, 7).

Hana je nastavila nizati medalje na europskim smotrama, od 2018. u pravilu ima neku medalju s omladinskih prvenstava, a sada isto ostvaruje i na prvenstvima za mlađe seniore.

U muškoj pojedinačnoj konkurenciji Ivor Ban je zaustavljen u osmini finala i to od Bertelsmeiera s 4-2 (9 -11, -8, 8, 9, 6).

U parovima Ivor Ban i Borna Petek su na kraju treći, u polufinalu su s 3-0 (9, 1, 8) izgubili od odličnih mladih Rumunja Ionescua i Movileanua, koji su ujedno i treći nositelji Eura. Ban je nastavio niz medalja na mlađeseniorskim prvenstvima s obzirom na to da je 2021. bio srebrni, a 2022. zlatni. Tada je nastupao u paru s Mađarom Andrasem. Odličan uspjeh i za dvije godine mlađeg Peteka, kojem će ova medalja biti podstrijek za dalje.

I u ženskoj konkurenciji Arapović i Njemici Klee zaustavljene su od Rumunjki i to Mei Rosu i Zaharije, koje su slavile s 3-1 (9, 4, -6, 5).