Komentari 2

Heber uzeo MLS Cup, Župarić ostao kratak u drami penala

3

U okršaju bivših igrača Rijeke pobijedio je Brazilac, koji je doduše ostao na klupi New York Cityja, podružnice Manchester Cityja. Prvi je to naslov za taj klub

Nogometaši New York Cityja novi su prvaci MLS lige nakon što su u finalu, nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca, slavili protiv domaćina Portlanda (1-1, 5-3).

Dario Župarić u finalu MLS-a 00:22

Gosti iz New Yorka poveli su krajem prvog dijela, u 41. minuti za 1-0 je pogodio Argentinac Castellanos, a domaćin je tražio izjednačenje sve do sudačke nadoknade te je u 94. minuti ipak na 1-1 izjednačio Mora.

No, tijekom jedanaesteraca bolji je bio New York City, a istaknuo se golman Sean Johnson koji je obranio prva dva suparnička udarca (Mora i Valeri) te je pogurao svoju momčad do premijernog naslova u MLS ligi. Portland je ostao na jednom naslovu (2015. godina), a ovo mu je bio drugi poraz u finalima.

Cijelu utakmicu za Portland je odigrao Dario Župarić, nekadašnji igrač vinkovačke Cibalije i Rijeke te član U-21 hrvatske reprezentacije. U pobjedničkoj momčadi na klupi je ostao bivši napadač Rijeke, Brazilac Héber.

Trener Cityja Ronny Deila obećao je da će proslaviti gol ako osvoje naslov, a to je i učinio.

POGLEDAJTE BORBU VEČERI FNC-a 4: IVAN ERSLAN VS HENRIQUE DA SILVA FRANKENSTEIN