Henry na debiju zabio gol i promašio jedanaesterac

3

Henry je ušao na poluvremenu, a u posljednjoj minuti promašio je jedanaesterac, nakon kojega je "odbijanac" ipak pospremio u mrežu

Thierry Henry pogotkom je započeo karijeru u Barceloni. Katalonci su igrali prijateljsku utakmicu protiv Dundee Uniteda, pobijedili 1-0, a jedini pogodak djelo je velikog francuskog napadača. Pogodak je Thierry postigao u posljednjoj minuti utakmice, a prije toga je uspio i promašiti penal. Henry je u igru ušao na početku drugog poluvremena, ali ni unatoč tome Barcelona nikako nije mogla do pogotka. Tek u zadnjoj minuti dogodio se trenutak odluke. Meksičko "čudo od djeteta", 18-godišnji Giovanni Dos Santos, srušen je u škotskom kaznenom prostoru. Kako je Barcelonin standardni izvođač penala Ronaldinho već bio izvan igre, loptu je uzeo Thierry Henry. Vratar Grzegorz Szamotulski je obranio, no odbijenu loptu novi Barcelonin napadač pospremio je u mrežu. Iako su mnogi očekivali da će na djelu vidjeti kombinaciju Henry - Ronaldinho - Eto'o, Francuz je zaigrao u suradnji s Dos Santosom i još mlađim Bojanom Krkicem. Debitirale su i preostale dvije prinove, Yaya Toure i Eric Abidal, a izvještaji kažu kako je Toure impresionirao u svom prvom nastupu. Ovako je izgledala startna postava Barcelone, ovoga ljeta nazvane mega-momčad: Barcelona: Valdés - Zambrotta, Oleguer, Thuram, Sylvinho - Touré, Iniesta, Xavi - Ronaldinho, Eto'o, Ezquerro.