Komentari 9

Henryjev prvi gol u sezoni: Majstorski zabio za pobjedu...

2

U 82. minuti Henry je nakon ubacivanja sunarodnjaka Luyindule fino primirio loptu i u svom stilu rutinski matirao suparničkog golmana. Bilo je to za gol za pobjedu 2-1

Thiery Henry lijepim je pogotkom u 82. minuti donio domaću pobjedu New York Red Bullsima protiv Philadelphije Union 2-1 u MLS ligi…

New York RB je u petom nastupu ove sezone stigao do prve pobjede, a Henry je zabio prvi pogodak ove sezone. Zbog lakše ozljede lijevog koljena, Henry je u dogovoru s trenerom ostao na klupi na početku, te je ušao u igru u 59. minuti umjesto Tima Cahilla.

U međuvremenu, McCarty je doveo domaćine u vodstvo u 55. minuti. Akciju kod tog gola pokrenuo je poznati 38-godišnji Brazilac Juninho Pernambucano, koji je kao igrač Lyona proslavio sedam uzastopnih naslova prvaka Francuske, od 2002. do 2008. godine. No, u 63. minuti je poravnao Casey.

Navijači New York Red Bullsa su Henryju počeli skandirati u 76. minuti, nakon njegovog atraktivnog pokušaja škaricama, koji je završio malo pored gola.

U 82. minuti Henry je nakon ubacivanja sunarodnjaka Peguya Luyindule fino primirio loptu i u svom stilu rutinski matirao suparničkog golmana.

Luyindula se Red Bullsima priključio nedavno, nakon što je prije toga igrao za pariški PSG.

- Dobro se znam s Luyindulom još iz mlade francuske reprezentacije. Nadam se da ćete od njega vidjeti još puno asistencija i puno golova. Kada uhvati ritam i bolje se upozna sa suigračima, bit će sve bolji i bolji. Inače, trebala nam je ova pobjeda, tri boda su nam vrlo važna – komentirao je Henry.

Prvi nastup za aktualne prvake, nogometaše LA Galaxyja, upisao je 31-godišnji Landon Donovan, najbolji strijelac u povijesti američke reprezentacije s 49 golova u 144 nastupa. Odigrao je zadnjih pola sata na gostovanju LA Galaxyja kod Toronta. Utakmica je završila 2-2.

Bio je to njegov prvi nastup nakon finalne utakmice MLS lige prošle sezone, u kojoj je momčad iz Los Angelesa osvojila drugu uzastopnu titulu. Donovan je nakon toga obznanio kako je emotivno ispražnjen, te da mu je potreban odmor od nogometa.

- Možda će mi za povratak trebati dva tjedna, možda dva mjeseca, a možda godina ili dvije. A možda se i nikada ne vratim. Ne znam – govorio je Donovan u studenome prošle godine.

Ranije ovoga tjedna vratio se treninzima u svojoj momčadi. Još nije spreman za puni ritam sezone. Trener Bruce Arena sugerirao je da bi za to mogao biti spreman tek krajem travnja, ali mu je ipak dao pola sata u ovoj utakmici…