Komentari 11

Heskey: Patili smo zbog Hrvata, sad smo spremni

1

Napadač Aston Ville i engleske reprezentacije, 31-godišnji Emile Heskey trvdi da je spreman, ali nije siguran hoće li biti u prvih 11 na Wembleyu

Devetoga rujna na Wembleyju će susret odigrati domaćin i hrvatska nogometna reprezentacija u sklopu skupine 6 europskih kvalifikacija za odlazak u Južnoafričku Republiku. Heskey ove sezone još čeka na prvijenac bilo u klupskom ili reprezentativnom dresu, čime i ne stječe povjerenje kod Fabija Capella. U potpunosti drugačiju priču priča Tottenhamov napadač Jermain Defoe, koji je za klub zabio četiri gola ove sezone, a u posljednja tri nastupa za “Gordi Albion” zabio je pet puta, uključujući i pogodak protiv Slovenije u prijateljskoj utakmici, gdje je ponovno ušao u igru tek u drugome poluvremenu.
- Lijepo je vidjeti ga da baš svaki puta kada zaigra postigne pogodak. Ja se ne mogu žaliti na njegove izvedbe, kao što se niti on ne žali što ne igra od prve minute - veli Heskey koji je za Englesku nastupio 55 puta, te postigao sedam golova.
Svoju prednost pred Tottenhamovim napadačem Heskey vidi u iskustvo igranja protiv Hrvatske.
- Znam kakvi su, igrao sam već protiv njih. U Zagrebu je to bila fizički zahtjevna utakmica. Jasno nam je da smo pred pragom Svjetskoga prvenstva, no još uvijek nismo zakoračili preko njega na što nas izbornik konstantno upozorava. Svjesni smo toga da ljudi još uvijek pate nakon poraza koji nam je Hrvatska nanijela na Wembleyju prije dvije godine. Znamo tko su i što su i zbog toga moramo biti spremni u srijedu - kazao je Heskey.