'Hrvatska je igrala po notama koje kao da je napisao Mozart'

Branko Tamše analizirao je veličanstvenu pobjedu Hrvatske nad Španjolskom: Svaki igrač je znao što radi i svaki igrač je dao svoj doprinos. Apsolutno su prevladavali u svim segmentima igre

Hrvatska rukometna reprezentacija odigrala je savršenu prvu utakmicu europskog prvenstva i uvjerljivo slavila protiv Španjolske rezultatom 39-29. Izbornik Goran Perkovac i njegov stručni stožer preuzeli su reprezentaciju u teškom trenutku i napravili kvalitetan posao koji se vidi odmah u prvoj utakmici. Svjestan je toga i Branko Tamše, trener Nexea koji je komentirao utakmicu za 24sata: