Komentari 65

Hrvatska je na korak do SP-a! Rukometaši razbili Crnogorce

1

Hrvatska rukometna reprezentacija s uvjerljivih 32-19 pobijedila je Crnu Goru u Osijeku u kvalifikacijama za SP. Najučinkovitiji bili su Štrlek i Horvat sa po šest golova

Hrvatski rukometaši napravili su veliki korak prema Svjetskom prvenstvu kojem će u siječnju 2019. domaćini biti Njemačka i Danska jer su u prvoj kvalifikacijskoj utakmici odigranoj u subotu u do kraja ispunjenoj dvorani Gradski vrt u Osijeku svladali reprezentaciju Crne Gore s 32-19 (17-10).

Hrvatsku su do uvjerljive pobjede sa po šest pogodaka predvodili Manuel Štrlek i Zlatko Horvat, pet golova postigao je Luka Cindrić, a četiri Igor Karačić. Vratar Marin Šego je skupio deset obrana. U reprezentaciji Crne Gore najbolji strijelac bio je Nemanja Grbović s četiri gola, a po tri su postigli Stefan Čavor i Miloš Božović.

Crnogorci su se držali do 22. minute kad je Čavor smanjio prednost Hrvatske na 10-9. No, u sljedećih šest minuta serijom 5-0 izabranici Line Červara stvorili su prvu osjetnu prednost i na poluvrijeme otišli sa sedam golova viška (17-10).

U drugom poluvremenu se ništa nije promijenilo. Hrvatska je čvrstom obranom stvarala prilike za brze kontranapade koje su najčešće realizirali Manuel Štrlek i Zlatko Horvat. Naša je reprezentacija polako dizala prednost, a kad su jednom dostigli deset golova viška, više se ispod dvoznamenkaste razlike nisu spuštali.

Do najvećih +14 (32-18) naši su rukometaši stigli u 56. minuti, a utakmicu završili s 13 golova prednosti koje će ponijeti na uzvrat u Podgoricu.

Uzvratna utakmica bit će odigrana u četvrtak, 14. lipnja u podgoričkoj dvorani Morača, s početkom u 20 sati.