Komentari 264

Oni su Mali, ali su veliki: Kraj 'mini-kockastih' na Mundijalu

1

Hrvatska U-17 nogometna reprezentacija izgubila je četvrtfinalnu utakmicu Svjetskog prvenstva u Čileu od Malija 1-0 u kojoj nije uputila nijedan udarac u okvir

Oni su mali, ali su veliki, odnosno, hoću reći, nisu više mali, ali su dosta veliki da ne budu mali, rečenica je iz špice legendarnih "Smogovaca". Hrvatski U-17 nogometni reprezentativci fizički jesu mali, u dosadašnjem tijeku SP-a pokazali su se veliki, no dalje od četvrtfinala nisu mogli. Bolji je bio - Mali 1-0.

Pobjeda afričkog prvaka rezultatski se doima tijesnom, ali "mini-kockasti" mogli su pretrpjeti pravu katastrofu da na golu nisu imali odlično raspoloženog Adriana Šempera. A kada je golman najbolji pojedinac momčadi, onda je jasno da ne možete tražiti prolazak u sljedeću fazu natjecanja.

Dodajte tomu činjenicu i da Hrvatska tijekom 90 minuta nije imala nijedan udarac u okvir gola i niste morali ni pogledati utakmicu da shvatite da izabranici Darija Bašića nisu imali šanse. Ništa im nije značila premoć u posjedu lopte (60 posto).

Hrvatska kao da se emotivno i fizički ispuhala nakon pobjede nad Njemačkom u osmini finala i jednostavno nije bila dovoljno pokretljiva kako bi odgovorila zahtjevima rastrčanih Malijaca.

Nakon pritiska u uvodnom dijelu utakmice, Mali je poveo u 20. Sidiki Maïga krasno je iz voleja asistirao Sékouu Keiti koji odmjerenim udarcem s desetak metara udaljenosti pogađa donji lijevi kut Šemperova gola. Spomenuti dvojac radio nam je puno problema tijekom čitave utakmice.

Bašić na poluvremenu ništa nije mijenjao, a Mali je u nastavku nastavio s inicijativom. Šemper je skinuo veliku šansu Boubacara Traoréa u 53. minuti, potom i Koite u 69., a Hrvati su se probudili tek u samoj završnici nakon ulazaka ofenzivaca Delića, Đire i Babića. Ali bilo je to premalo i nedovoljno konkretno.

Hrvatska se oprostila od SP-a u četvrtfinalu i može biti ponosna na sveukupan nastup u Čileu, ali dojam je da smo protiv Afrikanaca mogli i više. Ipak, snage jednostavno nije bilo.