Komentari 138

Hrvatska je izgubila od Turske u polufinalu U-18 Eurobasketa

5

Hrvatska mlada košarkaška reprezentacija izgubila je u polufinalu Eurobasketa za igrače do 18 godina. Bolja je bila Turska 74-67. Za broncu igramo protiv Grčke...

Hrvatska U-18 košarkaška reprezentacija nije uspjela izboriti finale Eurobasketa. Hrvatska je posustala u polufinalu protiv domaćina Turske izgubivši 74-67. To je Hrvatskoj bio prvi poraz nakon sedam pobjeda u nizu. Do ove utakmice mladi hrvatski košarkaši svoje protivnike pobjeđivali su u prosjeku s 21 košem razlike.

Turska je bila prejaka. Nije to bila ona hrvatska igra iz prethodnih sedam utakmica kad smo razbijali svoje protivnike. Tada je opasnost prijetila sa svih strana, ali večeras su raspoložena bila samo dvojica, Marko Arapović , koji je utakmicu završio s 18 koševa, devet skokova i pet asistencija i Luka Božić s 15 koševa.

"Razmontirala" nas je turska trica koja je danas bila čudesna. Pucali su Turci 10-18 za tri poena, prema hrvatskih 5-21. Kad se u to ubroji pad koncentracije u obrani i dosta izgubljenih lopti uz pritisak iz publike, Hrvatska nije mogla do pobjede.

Hrvatska nije uspjela izboriti finale u kojem će Turska igrati protiv Srbije, koja je u drugom polufinalu bila bolja od Grčke. Hrvatska će igrati za treće mjesto protiv Grčke.

Eurobasket U-18, polufinale:

• Hrvatska - Turska 67-74
  • Srbija - Grčka 60-55

Polufinale Eurobasketa, live:

• PRVA ČETVRTINA: Počela je utakmica polufinala Eurobasketa u Turskoj. Hrvatska igra protiv domaćina. U finalu već čeka Srbija koja je pobijedila Grčku u drugom polufinalu. Hrvatska je jedina neporažena reprezentacija na turniru, a ima sedam uzastopnih pobjeda. Hrvatska će igrati u užarenoj atmosferi.
  • Nimalo impresionirani nisu naši košarkaši. Vodstvo 7-2 na početku uz glasnu podršku domaćinu. Hrvatska "lovi" finale protiv Srbije i osmu uzastopnu pobjedu.
  • Vodimo 11-10 tri minute prije kraja prve četvrtine. Vratili su se Turci.
  • Hrvatska vodi 18-14 minutu prije kraja prve dionice.
  • KRAJ PRVE ČETVRTINE: Hrvatska vodi 18-16.
  • DRUGA ČETVRTINA: Počela je druga dionica igre.
  • 20-19 vodi Hrvatska! Ne da se Turska.
  • Turska vodi 21-20. šest i pol minuta do odmora. Ali nije do dugo trajalo. Božić je utišao turske navijače tricom i evo nam opet dva koša razlike.
  • Hrvatska vodi 25-23 četiri minute do odmora.
  • Turska je prešla u zonu. Hrvatska vodi 28-26. Hrvatska je dosad pobjeđivala svoje protivnike u prosjeku s 21 košem razlike. No Turska se ne da.
  • Dvije minute do odmora Turci vode 29-28.
  • POLUVRIJEME: Hrvatska U-18 reprezentacija u polufinalu Eurobasketa gubi od Turske 31-30 na poluvremenu. Hrvatska je jedina neporažena reprezentacija sa sedam pobjeda u nizu. No Turska se zasad pokazuje kao težak protivnik. U nastavku očekujemo bolju igru naših. Prvo ime utakmice je naš Marko Arapović s 11 koševa, tri skoka i tri asistencije. Prvi je strijelac, skakač i asistent.
  • TREĆA ČETVRTINA: Počela je treća četvrtina. Turska ima minimalnu prednost (31-30).
  • Vratili smo vodstvo. Hrvatska ima 35-33.
  • Popustila je malo obrana. Turska preuzima vodstvo 40-37.
  • Trica s jedne strane pa trica s druge. Turska vodi 48-42.
  • Vratila se Hrvatska! Tri minute prije kraja treće četvrtine smanjili smo vodstvo Turske. Domaćin vodi 48-46.
  • Turci nas uništavaju tricom. Imaju 4-4 za tricu. Opet su se odmaknuli na 51-46.
  • Zadnja minuta treće četvrtine. Turska vodi protiv Hrvatske 52-48.
  • KRAJ TREĆE ČETVRTINE: Turska u zadnjih 10 minuta ulazi s prednošću 52-48.
  • ČETVRTA ČETVRTINA: Zadnjih 10 minuta utakmice. Hrvatska u napetoj završnici polufinala Eurobasketa zaostaje za Turskom četiri koša (52-48).
  • Turska vodi 54-48. Može li se Hrvatska vratiti?
  • Teška situacija za Hrvatsku. Turska vodi 59-51, a do kraja je nešto više od šest minuta.
  • Kakav povratak! Prvo smo zabili pa ukrali loptu. Potom je Arapović zabio uz dodatno slobodno bacanje i evo Hrvatske opet u igri. Sad je samo 59-56.
  • Turska opet pogađa tricu. Pa ovo je nevjerojatno. Vode 62-56.
  • Nova trica i Hrvatska je blizu poraza. Turska vodi 65-56.
  • Tri minute do kraja utakmice. Turska vodi 65-58.
  • Nevjerojatno. Treća uzastopna trica Turske. Imaju deset koševa razlike (68-58).
  • Dvije minute do kraja, Turska ima plus 11.
  • Zadnja minuta. Hrvatska je blizu poraza. Turska vodi 71-63.
  • Turska je u finalu. Nema više vremena...
  • KRAJ UTAKMICE: Hrvatska je izgubila u polufinalu Eurobasketa od domaćina Turske 74-67. To je prvi poraz Hrvatske na ovom turniru nakon sedam pobjeda u nizu. Za treće mjesto igramo protiv Grčke, koja je izgubila od Srbije u drugom polufinalu.