Komentari 46

Hrvatski klinci razbili Srbiju te učvrstili prvo mjesto u Bakuu

3

Hrvatska U-17 dobila je Srbiju u drugom kolu kvalifikacija za EP u glavnom gradu Azerbajdžana Bakuu. Hrvatska nakon dva kola ima šest bodova i gol-razliku 7-0

Hrvatska U-17 nogometna reprezentacija slavila je i u drugoj utakmici kvalifikacija za Europsko prvenstvo i stigla je nadomak plasmana na EP u Bugarskoj ove godine. Nakon 4-0 pobjede protiv domaćina kvalifikacija Azerbajdžana, hrvatska je pod vodstvom izbornika Darija Bašića u Bakuu pobijedila Srbiju 3-0 i učvrstila prvo mjesto na ljestvici. Mladi hrvatski klinci imaju šest bodova i 7-0 gol-razliku.

Devet dinamovaca od prve minute

Darijo Bašić izveo je gotovo istu postavu kao protiv Azerbajdžana u 1. kolu. Napravio je samo jednu izmjenu, umjesto Blečića, koji je ušao kasnije s klupe, u početnih 11 bio je Lovren. Ponovno je na terenu od prve minute bilo devet Dinamovih igrača, po jednog predstavnika imali su Parma (Martin Erlić) i Varaždin (Neven Đurasek).

Hrvatska je protiv Srbije povela već u šestoj minuti utakmice. Zabio je Moro. Srbija je od 14. minute igrala s igračem manje nakon crvenog kartona koji je dobio Čermelj. U drugom poluvremenu Brekalo i Blečić potvrdili su pobjedu Hrvatske, koja je sa šest bodova vodeća u skupini. Kasnije danas igraju Azerbajdžan i Portugal, a u posljednjem kolu Hrvatska igra protiv Portugala, a Srbija ide na Azerbajdžan.

Obje utakmice na rasporedu su u nedjelju 22. ožujka u 13.30 sati.

HRVATSKA: Šemper, Hudećek, Sosa (od 41' Đira), Erlić, Soldo, Borovec, Brekalo, Đurasek (od 57' Blečić), Moro (od 73' Oluić), Majić, Lovren.

Izbornik: D. Bašić