Komentari 42

I Rakitić strijelac: Zabio drugi susret zaredom, Sevilla slavila

2

Osim Marija Mandžukića među strijelcima našao se i drugi hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić. Već u 6. min. doveo je Sevillu u vodstvo golom glavom protiv Deportiva

Mario Mandžukić nije bio jedini hrvatski nogometaš, koji je u petak navečer igrao važnu ulogu u Ligama petice. Poput Mandže u strijelce se upisao i drugi 'kockasti' reprezentativac Ivan Rakitić.

Raketa je nastavio s golgeterskom aktivnošću za Sevillu zabivši drugu utakmicu zaredom, ovom prilikom na Sanchez Pizjuan stadionu u pobjedi protiv Deportiva La Corune 3-1. Rakitić se tako sa stilom vratio nakon isključenja zbog kojeg je morao propustiti okršaj s Realom, a vodeći gol je zabio već u 6. minuti.

Nakon ubačaja s desne strane Rakitić je na drugoj stativi gađao loptu glavom, a lopta se odbila o travnjak te je prevarila golmana Aranzubiju. Raketi je to peti gol u Primeri ove sezone.

U 27. minuti Sevilla je povisila na 2-0 preko Mendela, a pet minuta kasnije Deportivo se vratio u igru smanjivši golom Rikija. No svojim drugim golom Mendel je u 40. minuti riješio pitanje pobjednika.

U drugom poluvremenu rezultat se nije mijenjao, a Rakitić je odigrao svih 90 minuta, a u 74. je zaradio žuti karton.

Sevilli je ovo bila treća pobjeda u posljednja četiri kola, dok je ''fenjeraš'' Deportivo poražen i peti put zaredom. Posljednji se put momčadi iz La Coruñe dogodilo da izgubi pet puta uzastopno u istom rangu davne 1964. godine.