Komentari 52

Ince: U-21 Srbiju treba izbaciti sa pet predstojećih natjecanja

7

Bilo je puno rasističkog vrijeđanja s tribina. Na nas su bacili kamenje, metalne kovanice i stolice, rekao je U-21 kapetan Engleske Jordan Henderson nakon nereda

Utakmica srpske i engleske U-21 reprezentacije u utorak u Kruševcu završila je na sramotan način, a scene su više nalikovale uličnoj borbi nego nogometnoj utakmici. Makljaža je nastala odmah po posljednjem zvižduku, a tome je kumovao pobjednički gol Engleske u 94. minuti.

U jednom trenutku u tučnjavi su sudjelovala oba stožera reprezentacija, Danny Rose je zaradio isključenje te se požalio na rasističke uvrede. Neredi su se nastavili pri ulasku u tunel.

Kapetan engleske reprezentacije Jordan Henderson osudio je ponašanje domaćih navijača.

- Ono što se dogodilo nije lijepo i ne treba da se događati u nogometu. Bilo je puno rasističkog vrijeđanja s tribina i mnogo toga se dogodilo poslije utakmice, što je teško za igrače. Na nas su bacili kamenje, metalne kovanice i stolice - rekao je Henderson.

Cijelom situacijom bio je posebno zgrožen legenda 'gordog Albiona' Paul Ince, čiji sin Tom igra za U-21 reprezentaciju.

- Da se mene pita Srbija bi bila izbačena sa pet predstojećih natjecanja. Sramota je da se događaju ovakve scene, kad vam je sin tamo to je zabrinjavajuće. Ovakve stvari ne želimo vidjeti u nogometu, ovo nas vraća u mračno doba. Blatter i Platini moraju nešto poduzeti.